Ana Sayfa TOP Yunanistan ile başka bir sınır kontrol noktasının açılmasına kadar 19 ay –...

Yunanistan ile başka bir sınır kontrol noktasının açılmasına kadar 19 ay – Rudozem sınır kontrol noktası?!

952
Paylaş

Rudozem yakınlarındaki sınır geçit kapısı 19 aya kadar hazır olacak ve faaliyetlerine başlayacak. Bu umut, Yunanlı ortaklarla büyük proje hakkında yaptığı görüşme sonrasında Smolyan Valisi Nedyalko Slavov tarafından dile getirildi.
Slavov şunları ilave etti: “Bölgemiz için bu önemli projenin fiili inşaatı ve gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlamaktan mutluyum. Yunanistan sorumlularıyla aynı fikri paylaşıyoruz ve bu noktanın 2019 yılı sonuna kadar açılması gerektiğine inanıyoruz. ”
24smolian.com’un verdiği bilgilere göre, Smolyan Valiliği temsilcileri, Rudozem Belediyesi ve Yunanistan kurumlarının temsilcileri arasında, Rudozem-İskeçe sınır geçişi yeşil sınırda bir çalışma toplantısı düzenlendi.
Vali Nedyalko Slavov toplantı sonrasında şunları paylaştı: “Yunan ortaklarımızla inanılmaz derecede yararlı ve samimi bir toplantı gerçekleştirdik. Gelecekte Rudozem-Ksanti (İskeçe) sınır geçişinin olacağı noktada buluştuk. Maddi kaynaklarını sağlayan kurumlara projenin gelişimi hakkında bilgi verdim. Sınır ve gümrük kontrollerinin organizasyonunu anlattım ve sınır noktasını projesini yerinde anlattım.”
Yunan tarafının Dimario’dan kara yolunun yapımına çoktan başladığını hatırlıyoruz.

olaybg.com