Ana Sayfa Yaşam Yunanistan’a giderken: En fazla 4 karton sigara ve 10 litre alkol, gözyaşartıcı...

Yunanistan’a giderken: En fazla 4 karton sigara ve 10 litre alkol, gözyaşartıcı sprey veya kesici alet taşımayın, terlikle araç kullanmayın!

2767
Paylaş

Her yolcu Yunanistan sınırından geçerken 4 karton sigara, 10 litre alkol, 110 litre bira ve 90 litre şarap beraberinde götürebilir.
24rodopi.com’un verdiği bilgiye göre, son günlerde Makas Sınır Geçiş Noktasında yasadışı ürün ithalatına karşı alınan önlemler artırılmıştır. Yunanistan’a gözyaşartıcı sprey, sopa veya uzunluğuna bakılmaksızın her türlü bıçakla girmeye çalışan her Bulgaristan vatndaşı 6 ay hapis ve 300 avro para cezasına çarptırılacaktır. Dışişleri Bakanlığı, yaz başından bu yana, güney komşumuzda yasak aletler taşınmaktan dolayı tutuklama vakalarının arttığı bildirildi. “Özellikle hafta sonları olmak üzere, haftada en az birkaç kişi tutuklanıyor” diye belirtildi. Tutuklana tüm Bulgaristan vatandaşlarını en az 6 ay hapis ve para cezası bekliyor.
Dışişleri Bakanlığından daha şu uyarıda bulunuldu: “Yunanistan’da 7 santimetrenin altında yüzü olan bıçaklar da dahil olmak üzere her türlü bıçak taşımak yasaktır. Bunun yanı sıra her araç şöförü ve yolcular gözyaşartıcı sprey, metal nipeller, sopalar, mızrak, kılıç, hançer, süngü, yay, coplar, silaha dönüştürülebilecek her türlü alet yasaktır. Yunanistan yetkilileri, terlikle araç kullananlara da 50 avro para cezası ve bir ay ehliyete el koyma cezası verecek yasatasarısı hazırlıyor.

olaybg.com