Ana Sayfa Gündem Yunanlılar Kırcali’den ucuz mal ticaretini durduruyor, Makas’ta kontrol noktası inşa edilecek

Yunanlılar Kırcali’den ucuz mal ticaretini durduruyor, Makas’ta kontrol noktası inşa edilecek

129
Paylaş

Komotini’de yayınlanan O Hronos gazetesinin verdiği bilgilere göre, Makas-Nimfeya sıunır kapısında Yunanistan girişinde kalıcı kontrol noktası inşa edilecek.
24rodopi.com’un verdiği habere göre, Yunan makamları Bulgaristan’dan yasadışı mal ithalatını durdurmak için önlemler alıyor. Son zamanlarda Komotini bölgesindeki işletmeler, Bulgaristan’daki ucuz fiyatlar, Kırcali ilinde Yunanistan vatandaşlarının yoğun alışverişi ve büyük miktarlarda mal ithalatı nedeniyle iflasa sürüklendikleri şikayetinde bulundu. Birçok akaryakıt istasyonu kapandı. Bulgaristan’dan ucuz malların yasadışı ithalatı sorunuyla ilgili yarın Komotini’de çalıştay düzenleniyor. Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Genel Sekreteri Panayotis Yambulias toplantıya katılacak ve katılımcıları planlanan tedbirler ve yaklaşan sabit kontrol noktasının inşası hakkında bilgilendirecek.
Şu anda, Yunanlı yetkililer tüm otobüsleri kontrol ediyor, mobil ekipler de kontrol operasyonları gerçekleştiriliyor. Aralık ayında Makas, Ormenion ve Kipi sınır kapılarında yapılan denetimlerde Bulgaristan ve Türkiye’den yasadışı ürün ithalatı için vatandaşlara 11,100 avro para cezası uygulandı. Denetimler esnasında 512 araç kontrol edildi.
Fotoğrafta: Akşam şaatlerinde Bulgaristan girişinde Kirkovo’ya alışverişe gelen Yunanistan vatandaşlarının araçları kuyruk oluşturuyor
Olaybg.com