Ana Sayfa Eğitim 31 Mayıs’a kadar Cimi’nin anısına çocuk resimleri

31 Mayıs’a kadar Cimi’nin anısına çocuk resimleri

822
Paylaş

Organizatörlerin vediği bilgiye göre, Ressam Cemal Emrulov – Cimi’nin anısına düzenlenen çocuk resimleri müsabakasına son katılım tarihi 31 Mayıs’a uzatılmıştır.
“Rodoplar’ın Renkleri” konusu Cimi’nin sanat temasına çok yakın. Müsabaka çocuklara doğayı, geçmişi, Rodop mitlerini ve efsanelerini, etnografik motifleri (gelenekler, kostümler, günlük yaşam), kültürel anıtları, folkloru, çok kültürlülü çevreyi ve daha fazlasını yaratıcı yorumlama fırsatını sağlar.
Müsabaka ün salmış sanatkarın anısına ve Kırcali Bölge Eğitim Müfettişliği desteği ile Kırcali Belediyesi, Belediye Çocuk Merkezi ve Vladimir Dimitrov – Maystora Ortaokulu tarafından düzenleniyor.
Müsabakaya tüm 6 ile 19 yaş arasındaki çocuk ve gençler katılma hakkına sahip. Resimler sadece sulu ve guaş boya ile olmalı. Her çocuk müsabakaya 2 eser ile katılabilir. Resimlerin ebatları 35/50 cm olmalıdır. Resimler 31.05.2020 tarihine kadar Kırcali Çocuk Merkezine veya Kırcali 6600, Polkovnik Dervigov No. 1 sokağı, posta kutusu 102, Belediye Çocuk Merkezi (Кърджали 6600, ул.”Полковник Дервингов” №1, п.к. 102, ЦПЛР-Общински детски комплекс, за конкурса) adresine gönderilmelidir.
Olaybg.com