Ana Sayfa Gündem ABD tahmini: Bulgaristan’da Coronavirus enfeksiyonunun zirvesi 20 Nisan’da olacak! 66 kişi yaşamını...

ABD tahmini: Bulgaristan’da Coronavirus enfeksiyonunun zirvesi 20 Nisan’da olacak! 66 kişi yaşamını yitirecek

695
Paylaş

Bulgaristan’da koronavirüs enfeksiyonunun zirvesinin 20 Nisan’da olması bekleniyor. Bu tahmin, Bill Gates Vakfı tarafından finanse edilen Washington Üniversitesi Sağlık Metrikleri ve Değerlendirme Enstitüsü’nün yeni bir analizine dayanmaktadır. Blits ajansı, Enstitüden günler önce Bulgaristan’daki zirvenin 24 Nisan’da olacağını ve bir günde düzinelerce Bulgarın ölebileceğini tahmin ettiklerini hatırlattı. Ülkedeki tahmini toplam COVID-19 ölüm sayısı büyük ölçüde azaldı – ekip bunların yaklaşık 66 kişi olacağını tahmin ediyor. Hastanelerde yatak veya solunum makina yatmazliği sıkıntısı beklentisi yoktur. Araştırmacılar, önlemlerin uygulanması halinde bu tahminin geçerli olduğunu açıkça vurgulamaktadır.
Daha önce de belirttiğimiz üzere ülke genelinde koronavirüs ile teşhis edilenlerin toplam sayısı 878’dir. Yaşamını yitirenler ise 41 kişi.
Kırcali’de teşhis edilen COVID-19 vaka sayısı 13’tür. Bölgemizde koronavirüs teşhisi konulan 13 kişi 55 yaşında bir kadındır. Bölge Sağlık Müfettişliği Başkanı Dr. Viktor Kirçev, kadının şehirde yaşadığını, on gün öncesinde İngiltere’den döndüğünü, bu zaman zarfında evde karantina altında olduğunu bildirdi.Kadın Kırcali hastanesinin bulaşıcı hastalıklar birimine kaldırılmıştır. Kendisiyle birlikte ilde hastanede tedavi gören hastaların sayısı üç oluyor.
Şu anda hastanede Rani List köyünden olan bir çiftin de tedavi gördüğünü hatırlatırız. Geçirdiği felç nedeniyel 71 yaşındaki erkeğin durumu ağırdır.
Bölgede hastaneye kaldırılan beş hasta ise taburcu edildi. Diğer hastalar durumları ağır olmadığından evlerinde tedavi görüyor.
Bölgemizde hastanelerde tedavi gören 5 kişi artık taburcu edildi. Geriye kalan hastalar ev ortamında tedavi oluyor.
Olaybg.com