Ana Sayfa Gözlemci Ahmed ve Yılmaz olağanüstü halde Ramazan için

Ahmed ve Yılmaz olağanüstü halde Ramazan için

1082
Paylaş

İlk defa Kırcali’deki birçok aile Ramazan Bayramını birlikte kutlayamayacak. Coronavirus önlemleri Türkiye’den otobüsleri de durdurdu.
Mestanlılı Ahmed Ali’nin ailesi Ramazan’ı evde geçirecek. Ahmed, “Türkiye’de akrabalarımız var. Kızım Bursa’da yaşıyor, ancak kendisi hemşire olduğundan şu anda çalışıyor. Kimse ziyaretlerde bulunmayacak. Onlar da bizim gibi evlerinde kapalı. Bu yıl böyle olacak. Bayramımızı internet üzerinden kutlayacağız” diye belirtiyor.
Kırcali’deki taksi şoförü Yılmaz ile durum farklı değil. Yılmaz, “Türkiye’de çok akrabam var, ancak şimdiye kadar kimse Bulgaristan’a gelmedi. Sınırlar kapandı, gelenler de geri döndü. Burada evleri var, ancak hepsi Türkiye’de. Babam vefat edeli 7 yıl oluyor. Her yıl iftar veriyordum. Camide hoca mevlit okuyor, ben de konu komşuyu iftara davet ediyordum. Ancak bu yıl insanların mesafe koruma çağrısında bulunuyorlar, ben de iftar yemeğini paket yaptırıp dağıtmayı düşünüyorum. Mesafe koruma önlemini yerine getirmeye çalışacağız. Kendimizi düşünmüyorsak, bari çocuklarımızı, gençlerimizi korumalıyız” diye belirtiyor ve kendisinin aldığı önlemleri gösteriyor. Taksisine ön ve müşterilerin oturduğu arka koltuk arasına paravan koymuş.

Olaybg.com