Ana Sayfa TOP Alinur Aktaş, ‘Kırcaali’yi ziyaret edeceğim’ sözünü yerine getirdi

Alinur Aktaş, ‘Kırcaali’yi ziyaret edeceğim’ sözünü yerine getirdi

467
Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Müftü vekili Suray Mustafa ve sekreteri Mümün Mustafa’nın kısa bir zaman önce gerçekleştirdikleri Bursa ziyaretleri sırasında verdiği, ‘En yakın zamnada Kırcaali’yi ziyaret edeceğim’ sözünü yerine getirdi.
Yapılan davete icabetle, Başkan Alinur Aktaş, 09-10 Eylül 2021 tarihlerinde bölgemize iade-i ziyarette bulunurken, ilk önce Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, daha sonra da Cebel (Şeyhcuma) ilçe Belediye Başkanı Necmi Ali, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve son olarak da Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Görüşmelerde Kırcaali ve bölge ilçelerimizin belediye başkanları, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’şa belediyelerimizin tanıtımını, belediyelerimizin kültürel etkinliklerini, kurumsal yapıları, ekonomi, proje ve çalışmaları, ihaleler, uluslararası ilişkiler hakkında bilgiler verdi. Buluşmalar sırasında, 2015 yılında temeli atılan ve 8 yıldır inşası devam eden Kırcaali Yeni Cami konusu, kardeş şehir ilişkileri ve Dünya Mestanlılar Buluşması’nın Bursa şehrine genişlemesi gibi karşılıklı işbirlikleri, bu konularda geleceğe yönelik atılabilecek adımlar ele alındı.
Bursa heryetinde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Halit İslam Tarı, AKP Bursa İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yavuz, BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk, Bursa Mestanlılar Derneği Başkanı Hasan Öztürk, Bursa Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer ve işadamları yer aldılar.

olaybg.com