Ana Sayfa Eğitim Anket sonuçları: Öğretmenlerin % 82’si düzenli bir öğretim süreci istiyor!

Anket sonuçları: Öğretmenlerin % 82’si düzenli bir öğretim süreci istiyor!

601
Paylaş

Ülkedeki öğretmenlerin % 82’si 15 Eylül’den itibaren düzenli bir öğretim sürecinde ısrar ediyor. Bunları, „Eğitim“ Sendikası tarafından ilan edilen yeni okul yılı başlamadan önce bir anketi sonuçları göstermektedir.
Ankete katılan öğretmenlerin % 13’ü elektronik ortamda öğretim istediklerini belirtiyor. Öğretmenlerin yüzde 55’i, düzenli bir öğrenme süreci ve bir e-ortamda öğrenim dahil olmak üzere hibrit bir formatın uygulanmasına kesinlikle karşı, % 36’sı böyle bir formata katılabileceklerini, ancak onlar için çok zor olacağını belirtiyor.
Öğretmenlerin % 81’i, Eğitim Yasasında böyle bir olasılık olmamasına rağmen, ebeveynlerin çocukları için normal bir öğrenme sürecinde uzaktan eğitimi seçebilbilme yetkinliğini kabul etmemektedir.
Sendika’dan, “Öğretmenlerin düzenli olarak çalışması ve daha sonra materyali elektronik ortamda ikinci kez öğretmeleri için bazı ebeveyn önerileri ile bağlantılı olarak, öğretmenlerin % 85’i yasal yollarla protesto etmeye hazırdır. Öğretmenlerin yalnızca % 12’si, öğrencilerine e-öğrenim sağlamak için ödeme yapmadan normatif üzerinde çalışmayı kabul ediyor. Öğretmenlerin % 58’i, evde elektronik ortamda öğrenciler ve velilerin onları görebilmesi, sınıfta sanal sınıf aracılığıyla, normal saatlerde sınıfta sesli kamera bulundurmayı kabul etmiyor. % 41 bu seçeneği kabul ediyor” diye belirtiyor.
Olaybg.com