Ana Sayfa TOP Ardino, Süt Festivali düzenleyecek

Ardino, Süt Festivali düzenleyecek

343
Paylaş

Ardino’da ilk kez Rodop sütünün festivali düzenlenecek. Festivalin, Belediye Başkanı İzet Şaban’ın himayesi altında 8 ile 9 Ağustos tarihlerinde düzenlenmesi öngörülüyor.
Ardino bölgesi mandıraları ile ünlüdür. Organik süt ürünleri ise yurtiçinde ve yurtdışında tanınır hale gelmiştir.
Festivalin ana hedefleri yerel üreticilerin faaliyetlerini ve üretimini teşvik etmek, ülkede süt ve süt ürünleri üreticileri arasında deneyim alışverişi için koşullar oluşturma ve ülkenin farklı bölgelerinden katılımcılar arasında kültürel alışveriş için fırsatlar sağlamadır.
Festival dahilinde her katılımcının ürününü sergilemesi için standlar sağlanacaktır. Süt ve süt ürünlerini içeren bir mutfak sergisi düzenlenecektir. Festival yarışma amaçlı olmayıp katılımcıları için de yaş sınırı olmayacaktır. Festivale ülkenin her bölgesinden süt ve süt ürünleri üreticileri katılabilir. Her üretici festivalin ev sahibinden bir katılım belgesi ve hediye alacak. Başvurular 20 Temmuz’a kadar aşağıdaki e-posta adresine kabul edilecektir: chitalishteardinobg@yahoo.com
Festival kapsamında ülke çapından folklor ekipleri de yer alacak.
Rodop Sütü Festivali ile, Rodopska İskra 1921 Kültür Merkezi 2021’deki 100. yıldönümüne ithaf edilmilş bir dizi kültürel etkinlikleri başlatmış olacak.
Olaybg.com