Ana Sayfa Gündem Başbakan Yardımcısı Nikolova: Bulgaristan ve Türk vatandaşlarının Türkiye’den Bulgaristan’a giriş kısıtlamalarının kaldırılması...

Başbakan Yardımcısı Nikolova: Bulgaristan ve Türk vatandaşlarının Türkiye’den Bulgaristan’a giriş kısıtlamalarının kaldırılması mümkün!

1720
Paylaş

Başbakan Yardımcısı Mariana Nikolova, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile telefon görüşmesi yaptı. Bakan Nikolova, Bulgaristan ile Türkiye’nin geleneksel olarak turizm alanı da dahil olmak üzere, siyasi ve uzman düzeyinde mükemmel ikili ilişkilere sahip olduklarını söyledi. Turizm Bakanlığı basın merkezine göre, Başbakan Yardımcısı Türkiye’nin öncelikli turizm pazarı ve Bulgaristan’ın ortağı olduğunu vurguladı.
Başbakan Yardımcısı, şu anda Sağlık Bakanlığı ile birlikte, Bulgaristan ve Türk vatandaşları için Türkiye’den Bulgaristan’a giriş kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik imkânlar üzerinde çalışıldığına dikkat çekti. Bu yöndeki çabalarının yakın gelecekte olumlu sonuç almasını beklediğini sözlerine ekledi. Turist akışının yeniden sağlanması iki ülkenin turizm endüstrisi üzerinde son derece olumlu bir etkisi olacağını da sözlerine ekledi.
Bakan Mehmet Ersoy, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için aktif çalışma fikrine destek vererek, bunun her iki ülkede de turizm sektörünün gelişimine destek olacağını sözlerine ekledi. Başbakan Yardımcısı Nikolova, adımların atıldığını ve Sağlık Bakanlığı’nı görüşmeyle ilgili bilgilendirildiğini ve bir sonraki faaliyet olasılıklarını değerlendirmesi gerektiğini söyledi.
Olaybg.com