Ana Sayfa Gündem Belediye başkanları Küçük’ün HÖH’teki başkan yardımcılığını kazandı, Hüsmenova’nın görevini hedef aldı

Belediye başkanları Küçük’ün HÖH’teki başkan yardımcılığını kazandı, Hüsmenova’nın görevini hedef aldı

735
Paylaş

HÖH Gençlik Kolları Başkanı İlhan Küçük, partinin yeni yardımcı başkanlarından biri olacak.
Bu haberi 24rodopi.com önünde, Küçük’ün kendisinden duyan HÖH gençlik kollarının Merkez Yönetim Kurulu üyeleri bildiriyor. Genç HÖH’lülerin başkanına göre, “hisseleri Rosenets parkındaki eylemler sonrasında arttı”.
11 Temmuz Cumartesi günü, yaklaşık 5.000 HÖH aktivistinin, partinin onursal başkanı Ahmed Dogan’ı desteklemek için Rosenets parkına geldiğini hatırlatırız. Bu tarihte Demokratik Bulgaristan „korunan bir sahilde toplu plaj“ eylemini düzenledi ve hatta Hristo İvanov’un adamları ile polis arasında çatışmalara yol açtı.
Ahmed Dogan ve HÖH Başkanı Mustafa Karadayı o gün ülkenin farklı bölgelerinden gelenlere teşekkür etti. Bunlardan 700’den fazlası Kırcali’den Burgas yakınlarındaki Rosenets parkına ulaşmak için gece seyahat etti. HÖH’ten, belediye başkanlarının eylemin düzenlenmesinde kilit rol oynadıkları belirtiliyor.
Verilen bilgilere göre, Gençlik Kolları Başkanı Küçük, şu anda Mustafa Karadayı’nın yardımcısı olan Filiz Hüsmenova’nın görevini hedef almış. Avrupa Parlamentosu ve dış politikadan sorumlu olacakmış. Bu arada Küçük’ün, HÖH Gençlik Kolları başkanı görevinde halefi olarak Sezgin Mehmed’i gördüğü anlaşıldı.
Gençlik Kolları son yıllarda örgütsel zorluklar yaşıyor. Ceyhan İbryamov’un başkanlığı sırasında HÖH’ün Gençlik Kolları üyeleri 22.000 kişiydi, şu anda sadece 7.000 kişi üyesi var.
Olaybg.com