Ana Sayfa Gündem Boğaz yakınındaki bir Kırcalili, Mustafa Rasim: Erdoğan’ın partisine oy vermediğimiz, eşlerimiz ise...

Boğaz yakınındaki bir Kırcalili, Mustafa Rasim: Erdoğan’ın partisine oy vermediğimiz, eşlerimiz ise tesettürlü olmadığından evlerimiz yıkılıyor!

2120
Paylaş

bTV’nin verdiği bilgiye göre, İstanbul’da yaşayan Bulgaristan göçmenleri, eşlerinin tesettürlü olmadığından ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yanlısı olmadıklarından dolayı yerel yönetimin evlerini yıkıp eşlerine kötü davrandıklarını iddia ediyor. Göçmenlerimiz Bulgar devletinin, Mart ayı sonunda Varna’da gerçekleştirilecek olan AB-Türkiye zirvesinde, onlara destek olmasını istiyor.
Zeytinburnu mahallesi sakinlerinden Özgür Tayazı, “Sorun, belediye hiç bir gerekçe göstermeden evlerimizi yıkması. Burada Dobriç’ten göç etmiş birçok geçmen oturuyordu, hepsi evlerini terk etmek zorunda kaldı, nereye gittikleri bilinmiyor, onlar da zor durumda” diye açıkladı.
Mustafa Rasim’in çift vatandaşlığı var. 1989 yılında Türkiye’ye göç ediyor. Şu anada 8 kişinin yaşadığı evi satın almak için yıllarca çalışıyor.
Mustafa şunları belirtiyor: “AKP’ye oy vermediğimizden dolayı, özellikle Bulgaristan göçmenlerinin yaşadığı bölgede evlerimizi yıkmaya başladılar. Tesettürlü olmadıklarından dolayı kadınlarımıza baskı uygulamaya başladılar.”
24rodopi.com’a arkadaşları Mustafa Rasimin Kırcali ilçesine bağlı Zvinitsa köyünden olduğunu bildirdiler. Mustafa’nın dairesi yaklaşık 300 metre karedir, buradaki arsalar ise çok değerlidir. Hemşerilerimizin balkonlarından Boğaz görünüyor ve 25 yıl once 200 bin dolara satılan bu konutlarin şimdiki değeri 2 milyondur. Bu rakam Bulgaristan vatandaşlarının altından kalkamayacağı bir rakam.
Mustafa’nın ailesi dahil olmak üzere, 360 daire sakinin bu mahalleyi terk etme süresi 19 Nisan’da tamamlanıyor.

olaybg.com