Ana Sayfa Gündem Borisov Sağlık Bakanına: 15 Haziran’da tüm kısıtlamalar kaldırılacak!

Borisov Sağlık Bakanına: 15 Haziran’da tüm kısıtlamalar kaldırılacak!

779
Paylaş

“Ananiev, bak emrindeki bir teferruat nasıl hepimizi etkiledi. Kaç kez satır satır okumanızı tembihledim. Birer tabak getirildiğinde maskeler takılmayabilir, restorandaysanız maskesiz olabilirsiniz. Şimdi maske takıyoruz, yemek getirirlerse maskesiz olabiliriz.”
Başbakan Boyko Borisov bu sözlerle, Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’e maske takma emri hakkında atıfta bulundu. Borisov, Sağlık Bakanına „Gidip yanlış anlamaları düzeltin!“ diye talimat verdi.
Olağanüstü halin 13 Mart’ta başlamasından bu yana ilk kez Başbakan Boyko Borisov yüz yüze görüşmek üzere bakanlarını bir araya getirdi. 70 günden fazla bir süre içinde hükümet oturumlarını video bağlantısı ile gerçekleştiriyordu.
Borisov, Bakanlar Kurulu toplantı odasındaki görüşmeye maske takmaları için bakanlar ve gazetecilere ihtarda bulundu. Başbakan, “Burası maskesiz girebileceğiniz bir restoran değil” diye ikazda bulundu.
15 Haziran’da olağanüstü durum süresinin sona ermesi ve tüm önlemlerin kaldırılması gerekiyor. Başbakan, yalnızca sosyal önlemlerin kalacağını söyledi.
Fotoğraf: Bakanlar Kurulu Basın Merkezi
Olaybg.com