Ana Sayfa Siyaset Boyko Borisov: Sözde Soya Dönüş Sürecinde yaşanan acı ve dehşetin bir daha...

Boyko Borisov: Sözde Soya Dönüş Sürecinde yaşanan acı ve dehşetin bir daha yaşanmasına izin vermeyeceğim!

734
Paylaş

GERB Başkanı, HÖH ile asla koalisyon kurmayacakları sözünü verdi

Başbakan Böyko Borisov, GERB Kadın Kollarını sekizinci ulusal toplantısında şunları paylaştı: “Emekli olduğumda BSP’nin neler yapacağını çok merak ediyorum. Sabahtan akşama kadar dillerinde sadece Boyko var. Bir kuyruklu yıldız düşerse, muhtemelen yine Boyko’nun suçlu olduğunu söyleyecekler. Şu anda ise GERB ve HÖH arasında gizli bir sözleşme olduğunu iddia ediyorlar. Hiç bir sözleşme yok. Birçok kez HÖH ile koalisyon kuran BSP’den farklı olarak, hiç bir zaman gizli bir eylemimiz olmadı. Bizler asla onlarla koalisyon kurmayacağız. Yani bu ne bir anlaşma, ne de bir sahtekarlıktır, sorumlu siyasi partilerin eylemidir.” Borisov, muhalefetin iki parti arasında, özellikle Bulgaristan’daki çeşitli dinlerin borçlarının bağışlanması nedeniyle gizli bir anlaşma olduğunu iddia etmesi sonrasında bu yanıtı verdi.
Başbakan, “GERB’de de on binlerce Müslüman var. Etnik hoşgörü konusunda ödün vermeyeceğiz. Ben 27 yaşında bir taburun komutanı olarak Sözde Soya Dönüş Sürecine katıldım. Bir şeyler yapabildiğim sürece böyle bir kedere, böyle bir korkuya asla bir daha izin vermeyeceğim. Dışarıdan müdahalenin olmaması için Devletin dinler için ödeme yapması en iyisidir. Pazartesi günü Patrik Neofit ve Başmüftü Mustafa Hacı’yı görüşmeye davet ettim.”
Başbakan, yabancı devletlerin din adamlarımızın maaşlarını ödemeye izin verilemeyeceğini belirtti. Başbakan daha şunları paylaştı: “Anlaşma, GERB’deki Hristiyanları ve Müslümanlar arasındadır. Sözleşme budur.”
Olaybg.com