Ana Sayfa Magazin Bulgaristan göçmeni Gülsim İlhan Ali, Türkiye’de ciddi bir kariyer geliştiriyor

Bulgaristan göçmeni Gülsim İlhan Ali, Türkiye’de ciddi bir kariyer geliştiriyor

2233
Paylaş

Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde dünyaya gelen oyuncu çocukluğunu Rusçuk’ta geçirdi. Gülsim İlhan Ali, şu anda güney komşumuzda reytinglerde birinci olan TRT 1’in yeni başlayan Gönül Dağı dizisinin yıldızı.

Dizi Türkiye’de Eskişehir’de çekiliyor. 17 Ekim Cumartesi günü Türkiye’nin ulusal tv kanalı TRT 1’de başlayan dizinin türü romantik drama ve komedi. Reytinglerde diğer tüm diziler arasında 1. sırada yer almakta. Dizi çok sayıda olumlu yorum aldı ve sosyal ağ Twitter’da TT (Trend Topic) listesinde ikinci sırada yer almayı başardı.

TRT 1’in Gönül Dağı dizisinin Anadolu’nun güzelliğini ve geleneklerini sergileyen muhteşem doğası ile izleyiciyi etkileyen güçlü senaryosuyla güçlü bir izlenim bırakıyor.

Güzel oyuncu Gülsim İlhan Ali dizide Dilek karakterini canlandırıyor, Taner karakterini ise oyuncu Berk Atan canlandırıyor.

Gülsim, diğer başarılı yapımlarda da rol aldı. Bulgaristan’daki izleyiciler onu Bulgaristan’ın en büyük televizyon kanalından birinde yayınlanan ‘Güneşin Kızları’ dizisinden tanıyor. Gülsim İlhan Ali 2009’da Bulgaristan’da düzenlenen ‘Super Model Ford’ isimli güzellik yarışmasının birincisi oldu. Altı yıldır İstanbul’da yaşan oyuncu, Türkçe ve oyunculuk dersleri alıyor.