Ana Sayfa Polisiye film Bulgaristan’a kaçan katilin akıbeti 19 yıl sonra ortaya çıktı: Zehirlenerek hayatını kaybetti

Bulgaristan’a kaçan katilin akıbeti 19 yıl sonra ortaya çıktı: Zehirlenerek hayatını kaybetti

924
Paylaş

Bulgaristan’a kaçan katilin akıbeti 19 yıl sonra ortaya çıktı: Zehirlenerek hayatını kaybetti
İstanbul’da 2002 yılında komşusu Nedret Abdullahoğlu’nu sevgilisi sevgilisi Bahar Karulman Tabu ile birlikte iple boğarak öldüren ve müebbet hapis cezası aldıktan sonra Bulgaristan’a kaçan oğlu Eralp Eral’ın akıbeti belli oldu. Eral’ın Bulgaristan’ın Varna kentinde zehirlenerek öldüğü öğrenildi.

Avcılar Denizköşkler Mahallesi’nde,11 Şubat 2002 tarihinde kocası yurt dışında olduğu için çocuğuyla birlikte yaşayan 34 yaşındaki Nedret Abdullahoğlu adlı kadın evinde iple boğularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Kadını öldüren zanlıların Abdullahoğlu’nun cep telefonu ile ziynet eşyaları ve gözlüğünü gasp ettikten sonra kaçtıkları belirlenmişti.
KATİL TEKİRDAĞLI ÜNLÜ CEZA AVUKATININ OĞLU VE SEVGİLİSİ ÇIKMIŞTI
Kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada cinayetin iki kat üstte oturan komşuları Bahar Karulman Tabu ve sevgilisi Eralp Eral tarafından gerçekleştirildiği belirlenmişti.Zanlılardan Eralp Eral’in Tekirdağlı tanınmış avukat Sabahattin Eral’in oğlu olduğu öğrenilmişti. Olaydan sonra katil zanlılarının, öldürdükleri Nedret Abdullahoğlu’nun cep telefonunu da kullandıkları tespit edilmişti. Zanlılar Eralp Eral ve Bahar Karulman Tabu, cinayetten 18 gün sonra Tekirdağ’da polisler tarafından yakalanarak gözaltına alınmışlardı.
İKİ ZANLI 10 YIL SONRA SERBEST BIRAKILMIŞLARDI!
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Eralp Eral ve sevgilisi Bahar Karulman Tabu suçlamaları kabul etmemişlerdi. Polis sorgulamasından sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan iki zanlı, yargılandıkları ilk yıllarda birbirlerini suçlayarak cinayet iddiasını birbirlerinin üzerine atmışlardı. İki zanlı sevgili, 7 yıl sonra komşuları Nedret Abdullahoğlu’nu öldürdüklerini mahkemede itiraf ettiler, ancak iki 3 Şubat 2011’de,Torba Yasa kapsamında tutukluluk süresini sınırlayan 102. Madde gereğince 10 yıldır tutuklu yargılandıkları için tahliye edildiler.
KATİL SEVGİLİLER MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMIŞLARDI!
Tekirdağ Yarı Açık Cezaevi’nde yatarken tahliye edilen Eralp Eral ve Bahar Karulman’ın dava süreci Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi devam ederken, hakların da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Kararın Yargıtay tarafından 16 Eylül 2011’de onanmasının ardından, iki sevgili polis tarafından yeniden her yerde yakalama kararı çıkarılmıştı.
BAHAR KURULMAN TABU AKRABASININ EVİNDE YAKALANDI!
İnfaz Büro Amirliği tarafından aranan Bahar Karulman Tabu’nun izi Bakırköy’de bir akrabasının evinde bulunmuştu. İnfaz Büro Amirliği’nde işlemleri yapılırken sürekli ağlayan Bahar Karulman Tabu bir suçu gizlemek, yakalanmamak için adam öldürmek ve gasp amacıyla adam öldürmek suçlarından verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çekmek üzere cezaevine teslim edilmişti.
ERALP ERAL’İN YURT DIŞINA KAÇTIĞI BELİRLENMİŞTİ
Öte yandan Eralp Eral’ın polis tarafından yapılan araştırma da Bulgaristan’a kaçtığı anlaşılmıştı.Komşusunun öldürülmesinden ceza alan Eral’ın Bulgaristan’ın Varna Şehri’nde 16 Ocak 2022 tarihin de zehirlenerek öldüğü öğrenildi.
ERALP ERAL TEKİRDAĞ’DA TOPRAĞA VERİLDİ
SuperHaber’in elde ettiği bilgilere göre 46 yaşındaki Eralp Eral’ın cenazesi Tekirdağ’a getirildi. Eral’ın cenazesi, Tekirdağ’da kılınan cenaze namazı sonrası, eski mezarlıkta toprağa verildi.Cenazeye katılan ünlü avukat baba Sabahattin Eral’ın çok üzgün olduğu dikkati çekti.

kaynak: SuperHaber