Ana Sayfa Gündem Büyükelçi Aylin Sekizkök, büyük bir ekiple 2 günlüğüne Kırcali bölgesine geliyor

Büyükelçi Aylin Sekizkök, büyük bir ekiple 2 günlüğüne Kırcali bölgesine geliyor

1625
Paylaş

24rodopi.com’un verdiği habere göre, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Aylin Sekizkök
Kırcali bölgesini ziyaret edecek. Ziyaret programında yerel yönetimlerle toplantılar ve başka etkinlikler yer alıyor.
Dışişleri Bakanlığı Emniyet ve İstihbarat Genel Müdürlüğü eski başkan yardımcısı Aylin Sekizkök, Sofya Büyükelçiliği ve Plovdiv Başkonsolosluğu’ndan büyük bir ekibi beraberinde getiriyor.
Henüz 19 yaşındayken Ankara’da Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlayan Büyükelçi Sekizkök ve ekibi Perşembe ve Cuma günleri Kırcali ve Doğu Rodoplar’daki diğer ilçeleri ziyaret edecek.
Büyükelçi Aylin Sekizkök 22 Aralık 1970 tarihinde Amasya’nın Suluova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara’da bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuş, aynı yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı’na intisap etmiştir. Evli ve iki çocuklu olan Büyükelçi Sekizkök, 15 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Sofya Büyükelçisi olarak görevine başlamıştır.
Büyükelçi Sekizkök, Kiev, Stokholm, Berlin ve Amman Büyükelçiliklerinde çeşitli kademelerde çalışmış, 2011-2015 yıllarında T.C. Milano Başkonsolosu olarak görev yapmıştır. Merkezde, ikili ekonomik ilişkilerden sorumlu dairede, Denizcilik ve Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı’nda, Siyaset Planlama biriminde ve Güvenlik ve Terörle Mücadele Genel Müdür Yardımcılığı’nda görev almıştır. Son olarak Sofya’ya atanmadan önce, 2015-2019 yılları arasında Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.
Fotoğraf: Sofya’daki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği