Ana Sayfa Gündem Çanev: Vergi artışları mahkemeye veriliyor! Kırcalililer başkent sakinlerinden daha fazla vergi ödeyecek!

Çanev: Vergi artışları mahkemeye veriliyor! Kırcalililer başkent sakinlerinden daha fazla vergi ödeyecek!

783
Paylaş

Vali Nikola Çanev yeni yılda medyalar ile yaptığı ilk görüşmede, “Yerel vergilerin artışından sonra Kırcali’deki her vergi mükellefi ortalama 150 lev daha fazla ödemesi gerekecek” diye hesapladı. Çanev, vergi zammına mahkemede itiraz edeceğini de açıkladı.
Vergi artışı ildeki beş Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Çanev, Momçilgrad ve Kirkovo’daki vergi artışları için mahkemeye temyiz başvurusu yapıldığını bildirdi. Önümüzdeki hafta diğer belediye meclisleri kararlarına da mahkemede itiraz edileceğini belirtti. Çanev, Ardino ve Çernooçene’de vergiler artırılmadığını da bildirdi.
Valilik, İdari Mahkemeye temyiz başvurusunda bulunma nedenleri ise vergi artışı için nedenler eksikliği ve bazı prosedür eksikliklerini gösterdi. Çanev, “Yeni vergiler yüklerinde son derece ciddidir, fakat aynı zamanda da son derece nedensizdir. Kırcali’deki her aile ortalama 150 BGN’den fazla ödeyecek. Vergi oranları ile şehrimiz, Sofya, Plovdiv, Varna ve Burgas’ı geçmiştir” diye ilave etti.
Olaybg.com