Ana Sayfa Gündem Çiftçiler: Hayatta kalabilmek için ineklerimizi kesmek zorunda kalıyoruz, sadece memur Boyko Sinabov’un...

Çiftçiler: Hayatta kalabilmek için ineklerimizi kesmek zorunda kalıyoruz, sadece memur Boyko Sinabov’un işleri ilerlemekte

891
Paylaş

Görüşme sonrasında skandal soru: Çiftilerin eski lideri devlete olan borçlarını ödemiş mi?

Haftanın başından bu yana bölgede 200’den fazla inek kesildi, çiftlikler iflasa sürükleniyor.
Bu endişeler, Tarım Bakanlığı ekibiyle yapılan toplantıda Doğu Rodoplar’daki protestocu çiftçiler tarafından dile getirildi.
24rodopi.com’un yazmış olduğu gibi dün Tarım, Gıda ve Ormancılık Bakan Yardımcısı Tsvetan Dimitrov Kırcaali’de sübvansiyonlarla ilgili sorulardan protestocu çiftçilerle görüşmek zorunda kaldı. Tsvetan Dimitrov’un Bulgaristan’ın Avrupa Başkanlığı programı yoğunluğu nedeniyle kendi yerine Bakanlık uzmanlarını Arda kıyılarındaki şehre gönderdi.
Çiftçiler, sübvansyon ödemelerinin süt satış faturası karşışığında verileceği yazılı olan No:3 Emirname’nin değiştirilmesi ve şimdiye kadar yürürlükte olan hayvan başı sübvansyon ödeme koşulu getirilmesini talep etttiler. Çiftçiler, sütlerini almak istemeyen mandıraları da denetlenmesini istediler. Toplantı sonrasında protestolarına son vermezlerse vergi denetimlerine tabi tutulacakları tehdidi ile karşı karşıya kalan çiftçiler, görüşme sonrasında gazeteciler önünde şunları paylaştılar: “Ne zamandır Sinabov vergi makamlarıyla bu kadar yakın ilişkiler içinde? Ulusal Gelir İdaresi borçlular kara listesinde yer almıyor mu? Eski vergi borçlarını ödemiş mi? Neden hepimiz hayvanlarımız kesmek zorunda kalırken Boyko Sinabov’un işleri ilerliyor?”
Bugün 24rodopi.com Ulusal Gelir İdaresi Kırcali şubesinden Boyko Sinabov’ın borçlular listesinde olup olmadığı bilgisini isteyecek.

olaybg.com