Ana Sayfa TOP Edirne Belediye Başkanı Gürkan Kırcaali Belediye Başkanı Azis’i ziyaret etti

Edirne Belediye Başkanı Gürkan Kırcaali Belediye Başkanı Azis’i ziyaret etti

333
Paylaş

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Bulgaristan Cumhuriyeti Kırcaali Belediye Başkanı  Dr. Müh. Hasan Azis’i makamında ziyaret etti. Görüşmede, iki kardeş belediye arasındaki dostluk ilişkilerinin önümüzdeki aylarda geliştirilmesi ele alındı. Belediye başkanları, eğitim, kültür, turizm, gençlik politikaları, sosyal faaliyetler, spor vb. alanlarda ortak projeleri hayata geçirmek için birlikte çalışmaya devam etme isteklerini dile getirdiler.
Bazı kardeş belediyelerin, kanunun kardeş şehir birlikteliğini kendilerine bahşettiği bu yetki sayesinde karşılıklı eğitim, ticaret, kültür anlamında fayda sağlamak yerine, “gezelim görelim tozalım“ modunda bu işi yürütmeye çalışırken, 2015 yılından bu yana kardeş şehir olan Kırcaali ve Edirne belediyelerinin bu konudaki girişimleri oldukça yoğun ve başarılı.
Kırcaali Belediye Başkanı  Dr. Müh. Hasan Azis ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sayesinde Kırcaali ve Edirne, 7  yıldır işbirliği , bilgi ve deneyim paylaşımı, karşılıklı teknik yardımlaşmayı hakkıyla yapan iki belediye.

***
Şimdi bu rakam kac olmuştur bilemem ancak daha bir kac ay oncesine kadar Kırcaali’nin dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 8 tane kardeş şehri vardı. Elkhart, Indiana, ABD’den tut da Vladikavkaz, Rusya’ya, East Staffordshire, Birleşik Krallık’tan Bursa’ya kadar.
olaybg.com