Ana Sayfa Gözlemci Edirne’de alışveriş yeniden başlıyor! Yerel esnaf: COVID-19 olmasaydı, seni öperdim, komşu!

Edirne’de alışveriş yeniden başlıyor! Yerel esnaf: COVID-19 olmasaydı, seni öperdim, komşu!

976
Paylaş


Edirne pazarındaki bir esnaf 24rodopi.com önünde şunları paylaşıyor: “Bulgaristan’dan gelen turistler neşemizi geri getirdi. 6 aylık bir aradan sonra, alışverişe gelen insanları karşılama hareketliliğini yeniden hissetmekten mutluluk duyuyoruz. Test yok, karantina yok, yine alışveriş var.”.
1 Eylül’den itibaren Bulgaristan’a Türkiye’den gelen kişilerin, COVID-19’u kanıtlamak için polimeraz zincir reaksiyonu yöntemiyle yapılan bir çalışmanın olumsuz sonucunu gösteren bir belge sunmalarına gerek kalmadan ülke topraklarında bulunmalarına izin verildiğini hatırlatırız.
Selahattin Akmeşe, “Bugünkü siftahı Bulgaristan’dan bir turist yaptı. Koronavirüs olmasaydı onu öperdim” diye belirtiyor.
Ulus Pazarı topraklarında koruyucu maskeler, fiziksel mesafe ve dezenfektan kullanımı gibi salgın kurallarına sıkı sıkıya uyuluyor. Edirne medyaları, Bulgarların Ulus Pazarına yeniden akın ettiğini yazıyor. İnsanlarımız iyi fiyatlar nedeniyle her şeyi satın alıyor.
En çok okunan yerel medyalardan Edirnesonhaber önünde Bulgaristan vatandaşı olan Aynur Süleyman ve Kaan Hacıarif şunları paylaşıyor: “Sınırda kuyruk var. Kısıtlamaların kaldırılması bizim için iyi bir şey. Erken kalkıp Edirne’ye alışverişe geldik.”.
Olaybg.com