Ana Sayfa Mansetler Gazeteci Anday’dan ‘NATO’nun kötü çocuğu, İttifak’ın sağdıcı olmak istiyor’ yorumu

Gazeteci Anday’dan ‘NATO’nun kötü çocuğu, İttifak’ın sağdıcı olmak istiyor’ yorumu

595
Paylaş

Bulgaristan Ulusal Televizyonu’na konuşan rodopi24’ün sahibi İlhan Anday, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ve Ukrayna arasındaki arabuluculuk rolünü üstlenmesi
kararını değerlendirdi.
İlhan Anday, Erdoğan’ım bu hamlesinin ekonomide, Türk siyasetinde, Türkiye’nin gelecekteki mega projelerine fayda sağlayacağı görüşünü aktardı.
Gazeteci Anday, “Hepimiz savaşı durdurmak istiyoruz, ancak Erdoğan şimdiye kadar barışı koruma liderliğini kazandı. Erdoğan’dan her şey beklenebilir. Türkiye Cumhurbaşkanı dünyaya lider olmak için geldiğine, hatta bu yolda yürümek için hapse girdiğine inanıyor.” ifadesini kullandı.

“NATO’nun kötü çocuğu İttifak’ın en iyisi olmak istiyor”

„Çatışmanın 72. saatinden itibaren, Recep Tayyip Erdoğan Zelenski’yi aradı. Ateşkes antlaşmasının imzalanmasından bu yana da kendini Barış Muhafızı olarak göstermek için elinden geleni yapıyor.”
Türkiye ekonomisinin büyümesinden 2023’teki cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar pek çok şeyin bu misyonun başarısına bağlı olduğunu söyleyen gazeteci Anday, “Erdoğan’ın,  Moskova ile Kiev arasında 6 noktadan 4’ü üzerinde prensipte anlaşmaya varılan taslak anlaşmayla ilgili bu hafta Brüksel’de düzenlenecek olan NATO toplantısında elinde liderleri şaşırtacak bir şeyi var.” diye konuştu.

olaybg.com