Ana Sayfa Spor Hasan Azis “2018 Kırcali Jet Kupası”nın en iyilerine ödül verdi, şehrimiz –...

Hasan Azis “2018 Kırcali Jet Kupası”nın en iyilerine ödül verdi, şehrimiz – Avrupa müsabakalarına aday

794
Paylaş

Kırcali, üç gün süren 2018 Balkan Jet Kupası dahilindeki hızlı botlarla ve jet skilerle yarışlara katılan yarışmacılardan en yüksek notu aldı. Organizatörlerin – Bulgar Su Motorları Federasyonu ve Kırcali Belediyesinin hedefi, Arda yakınlarındaki şehrimizi Avrupa turnuvaları takvimine dahil etmektir.
Ödül verme töreninden sonra Kırcali Belediye Başkanı Hasan şunları paylaştı: “Üç gün süren müsabakaların sonucu gösteriyor ki, yarışmaya ilgi oldukça büyük. En önemlisi ise, yarışmaları düzenleyecek tüm koşullara sahip olmamızdır. Yarışmaları hem iki barajımızda, hem de şehir merkezinde düzenleyebiliriz. Bunu ise spor turizminin gelişmesi için iyi bir yöntem olduğuna inanıyorum. Bir offroad merkezi şöhretini kazandığımız gibi, su festivali merkezi ününü de kazanacağız. Kırcali’nin ulusal federasyon takviminde yer almasının yanı sıra Balkan ve Avrupa düzeyinde kendine yer edineceğine inanıyorum.”
Kırcali’de ilk defa Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve Sırbistan’dan 50 sporcunun yer aldığı bir su festivali düzenlendi. İzleyiciler, Studen Kladenets Barajı ve Su Aynası’nda benzersiz yarışmalar izlediler.

olaybg.com