Ana Sayfa Mansetler HÖH’ün 11 Temmuz 2021 milletvekili adayları

HÖH’ün 11 Temmuz 2021 milletvekili adayları

729
Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) 11 Temmuz milletvekili seçimleri için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti.
HÖH’ün 4 Nisan 2021 seçimlerinde 3 milletvekili çıkardığı ve 44 599 oy aldığı Kırcaali’de HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı ilk sırada aday olurken, listede milletvekili seçilme şansı kesin olan pozisyonda Mukaddes Nalbant, Bayram Bayram ve Adlen Şefked yer aldı. Ardino’dan Pavlin Krıstev ve Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, milletvekili aday listesine göre 5. ve 6. sıradan aday gösterildi.
Kırcaali Belediye Başkanı ve HÖH Ulusal Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Müh. Hasan Azis, 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesi aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesinden hemen sonra bir açıklama yaptı. Dr. Müh. Hasan Azis, şunları söyledi:
„11 Temmuz seçimleri için listemizi tam olarak teslim ettik. Bu liste ile beklentilerimiz 4 milletvekili kazanmak yönünde. Parlamentoda üçüncü bir temsil gücü için mücadele etme görevimiz de var. Aday listesinde eşit temsiliyeti esas aldık. Deneyim temsili, uzmanlık temsili ve genç temsilinde eşit davrandık ve bu liste ile halkımızın karşısına çıkacağız.“
Dr. Müh. Hasan Azis, kendisinin ve HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat’ın milletvekili adaylığı düşürülmesini ise bir gereklilik olarak belirledi.
olaybg.com