Ana Sayfa Gündem İl İdaresi oturumunu belediye başkanları boykot etti! Bölgededi 1524 çocuk “Okula Dönme”...

İl İdaresi oturumunu belediye başkanları boykot etti! Bölgededi 1524 çocuk “Okula Dönme” Mekanizmasında

337
Paylaş

Kırcali bölgesinden 1524 çocuk Öğrencileri Okula Geri Döndürme Mekanizması kapsamı dahiline girmiştir. Hizmet sistemi, belediyelerdeki mevcut bilgileri yeterince yansıtmamıştır. Bu bilgiler, bölgedeki eğitim sistemindeki sorunlar hakkında İl İdaresinde bir çalışma toplantısında duyuruldu.
Bölge Eğitim Müfettişliği Başkanı Grozdan Kolev, yeni izleme uygulandığını ve belediye koordinatörleri zamanında hareket ettiğini bildirdi.
Cebel’de 113 çocuk Mekanizma kapsamında olup, 104 çocuk ile sistem tarafından çalışılmıştır. Momçilgrad’da okuldan ayrılma vakaları 181’dir, bunlardan 66’sı mekanizma tarafından değerlendirilmiştir. Çernooçene’de kapsanan çocuk sayısı 57’dir, sisteme dahil edilen çocuk sayısı ise 22. Krumovgrad’da 162 çocuk Mekanizma kapsamındadır, bunlardan 52’si ile sisteme geri döndürülmek üzere çalışılmaktadır. Kirkovo’daki sayıları 210’dur, bunlardan şimdiye kadar 32 protokol hazırdır. Ardino’da 148’i çocuk, 57’si mekanizma sayesinde geri döndü. Kırcali’de 653 öğrenci mekanizma kapsamına dahildir, bunlardan 22’si ile çalışıldı.
Çalıştaya bölgedeki yedi belediyeden temsilci katılmadı. Geçtiğimiz hafta belediye başkanlarının Valiliğin girişimlerini boykot edeceklerini açıkladığını hatırlatırız.
Kırcali bölgesindeki yedi belediyenin belediye başkanları, Vali Nikola Çanev’in belediye meclislerinin artan yerel vergilerle ilgili kararlarına itiraz etme kararına karşı birleşti.

Olaybg.com