Ana Sayfa Siyaset İlhan Anday: ‘Uyandırma’ operasayonu sonuç vermezse bu HÖH’nin en büyük başarısızlığıyla karşı...

İlhan Anday: ‘Uyandırma’ operasayonu sonuç vermezse bu HÖH’nin en büyük başarısızlığıyla karşı karşıya kalmasına neden olabilir!

427
Paylaş

HÖH’nin, seçmeni ‘uyandırmak’ maksadıyla, şimdiye kadar birçok seçim başarısı göstermiş olan Delyan Peevski adaylığını duyurmasıyla ve Mustafa Karadayı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı gösterilmesinin altında, beklenen + 100 000 üzeri oy ile ikinci tur seçime geçilmesi stratejisinin yattığını söyleyen ünlü gazeteci İlhan Anday, DPS’nin ‘ikinci tur’ operasyonu sonuçsuz kalır ise, tarihinin en büyük başarısızlığıyla karşı karşıya kalmasına neden olabileceği, yorumunda bulundu.
“Bulgaria ON AIR” tv’de konuşan gazeteci Anday, 14 Kasım’daki erken genel seçimde ilk turda hiçbir adayın 50+1 oy oranına ulaşamaması durumunda, Delyan Peevski adaylığı ile Pazarcık, Blagoevgrad, Stara Zagora, Veliko Tırnovo gibi şehirlerde önemli oy potansiyeline ulaşması beklenen DPS partisi, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde Mustafa Karadayı adaylığının, kamuoyu tarafından mükemmel bir uygulama ve mükemmel bir stratejik opersayon olarak değerlendirileceğinin, altını çizdi.
Öte yandan HÖH’nin seçmeni ‘uyandırma’ operasayonuyla ilgili olarak konuşan gazeteci Anday, ‘Beklenen + 100 000 oy hesabı tutmadığı takdirde, „Hak ve Özgürlükler Hareketi“ Partisi’nin tarihinin en büyük başarısızlığıyla karşı karşıya kalacaktır’, dedi.
Hatırlanacaği gibi, bu yıl 4 Nisan’da ve 11 Temmuz’da iki kez erken genel seçim yapılmasından sonra 14 Kasım’da, Bulgaristan ‘da ‘Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi’ olarak, ‘ikisi bir arada’ seçim yapılmasına karar verilmişti.

olaybg.com