Ana Sayfa Gündem İlk okul günü için Edirne’ye pazara…

İlk okul günü için Edirne’ye pazara…

699
Paylaş


Edirne Belediye Başkanı Receb Gürkan, „Hoş geldiniz, lütfen COVID-19’a karşı kuralları takip edin“ kampanyası vesilesiyle, „Bulgaristan’dan gelen turistlerin koruyucu maske takma alışkanlığı yok ve bu nedenle bu açıklama kampanyasını yürütüyoruz“ diye belirtti.
Belediye Başkanı Recep Gürkan afiş ve reklam panolarından mesajında ise şöyle yazıyor: “Siz, Bulgaristan’dan gelen misafirlerimiz, Edirne şehrinde kaldığınız süre boyunca, güvenliğiniz ve sağlığımız açısından kuralları bilmeli, halka açık yerlerde, toplu taşıma araçlarında ve mağazalarda koruyucu maske takmanın yanı sıra 1,5 metrelik sosyal mesafeyi korumalısınız“.
Edirne medyalarının verdiği habere göre, dün Belediye Başkanı Edirne’deki pazarları gezdi ve 80 tüccardan sadece ikisinin maskesiz olduğunu gördü, bahaneleri ise birinin kahvaltıdan yeni döndüğü, diğerinin ise onu yeni çıkardığı oldu.
„Bulgaristan’dan gelenler maske takmaya alışkın değiller, ancak Türkiye’de ev dışında maske zorunludur. Birbirimizin sağlığına dikkat etmeliyiz „diyen Gürkan, gezisi sırasında birçok Bulgar turistle de görüştü.
Son günlerde pek çok Bulgar, okulun ilk günü için alışverişe Edirne’ye gidiyor.
Basında, salgınla mücadele tedbirlerini ihlal ettiği için para cezasına çarptırılan Bulgar turistlerin bulunmadığı belirtiyor.

Olaybg.com