Ana Sayfa Gündem Karadayı Türk basınında: İlk kez iddialı bir Türk adaylığını koydu!

Karadayı Türk basınında: İlk kez iddialı bir Türk adaylığını koydu!

389
Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin lideri Mustafa Karadayı’nın pazar günü Bulgaristan’da yapılacak olan seçimlerde koyduğu cumhurbaşkanı adaylığı, Türk medyasında geniş yer buldu.
Türkiye’de ve Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenliler tarafından en çok okunan gazeteler arasında yer alan Hürriyet Gazetesi, “Türkiye’den oy bekliyor” başlıklı haberinde, “Bulgaristan seçimlerinde ilk kez iddialı bir Türk aday cumhurbaşkanlığı için yarışacak. Türkiye’de yaşayan 350 bin seçmenin oy kullanması çok önmeli. Bu pazar yapılacak seçimlerde Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin adayı Mustafa Karadyı cumhurbaşkanlığı için yarışacak“ ifadelerine yer verildi.
Haberde, pazar günü yapılacak seçimler ile ilgili, Türkiye’de yaşayan 350 bin seçmenin rahat oy kullanabilmeleri için Trükiye’nin Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde, yani toplam 19 şehirde sandık kurulacağı belirtildi.

olaybg.com