Ana Sayfa Spor Karar verildi! Kırcali’deki stadyumun aydınlatması için 2.500.000 lev maddi destek sağlanacak

Karar verildi! Kırcali’deki stadyumun aydınlatması için 2.500.000 lev maddi destek sağlanacak

539
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0956.JPG

Hükümet, Kırcali stadyumunda aydınlatma ve elektronik tabelalar için 2.500.000 BGN sağlayacak.
24rodopi.com önünde Vali Nikola Çanev şunları paylaştı: “Gün Kırçali için güzel bir haber ile başlıyor. Bakanlar Kurulu toplantısında, Spor Bakanlığı bütçesine Arena Arda stadyumunun gereklilikleri karşılayan bir forma girmesi, yani aydınlatma ve elektronik tabelaları için gerekli olan 2,5 milyon BGN tutarında ek bir katkı onaylandı”.
11.48’de Bakanlar Kurulunun basın merkezi tarafından aşağıdaki mesaj gönderildi:
Hükümet, 2019 Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinde ek harcamaları onayladı. 2. 500.000 BGN tutarındaki fonlar, Kırcali’deki Arena Arda stadyumunun modernizasyonu için ayrılmıştır.
Projenin uygulanması, Bulgaristan 2020 Ulusal Kalkınma Programının alt önceliği olan 1.6. „Spor yapmak ve nüfusun beden eğitimini geliştirmek.“ uygulanmasına yönelik bir adım olacaktır.
Belediyelerde iyi işleyen bir beden eğitimi ve spor sisteminin kurulması, bireyin sosyal, eğitimsel ve kültürel değerler gibi modern bir değer sistemini eğitmeye yardımcı olur ve erken okulu bırakma, asosyal eylemler, suç, uyuşturucu bağımlılığına karşı önleyici bir role sahiptir. Projenin gerçekleştirilmesi, sporun gelişimine temel olarak çağdaş ve modern bir tesisin temelini inşa etmek için devletin önceliklerinden birinin ifadesi olacaktır.

Olaybg.com