Ana Sayfa TOP Kırcaali 21. yüzyıl otogarı ilk defa bu kadar boş!

Kırcaali 21. yüzyıl otogarı ilk defa bu kadar boş!

1008
Paylaş

Yaz aylarında koronavirüs salgını tedbirlerine rağmen Türkiye’ye günlük ortalama 300 yolcu taşınan Kırcaali 21. yüzyıl otogarında aynı istikamete yolcu sayısı yüzde 75 oranda azalarak günde 75’e düştü.
Kırcaali’de, Türkiye’den İstanbul, Bursa ve İzmir, aynı istikamette seyretmekte olan Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Gebze, Yalova, Çanakkale gibi birçok şehir ile karşılıklı olarak otobüs seferlerinin merkezi konumunda olan Kırcaali 21. yüzyıl otogarı, Eylül ayının başlaması ile olumsuz etkilendi. Kırcaali’den Türkiye’nin farklı şehirlerine 8 firma ile günlük ortalama 300 yolcunun taşındığı Kırcaali 21. yüzyıl otogarında bugünlerde sessizlik yaşanıyor. Yaz aylarında ortalama günlük 8 otobüs ile taşınan yolcu sayısı 300 iken, son günlerde yüzde 75 azalarak yolcu sayısının günlük ortalama 75 yolcuya düştüğünü ifade ‘Bahane’ lakaplı firma yetkilisi, „Yolcu sayılarında gözle görülür bir azalma yaşanıyor. Yeni umudumuz Yılbaşı otobüs seyahatleri” diye konuştu.
Kırcaali 21. yüzyıl otogarında an itibarıyla Türkiye’ye yolcu taşıyan otobüs firmaları listesinde Akbulut Turizm, Karadeveci Turizm, Bosfor turizm, Cebel turizm, Ayhan Işık Turizm, Lüks Yonca Turizm ve EFE TUR bulunmaktadır.

olaybg.com