Ana Sayfa Mansetler Kırcaali’de milletvekilleri belli oldu! İşte Kırcaali 11 Temmuz milletvekilleri!

Kırcaali’de milletvekilleri belli oldu! İşte Kırcaali 11 Temmuz milletvekilleri!

1475
Paylaş

Kırcaali’de kesin olmayan sonuçlara göre 5 milletvekilliğinden 4’ünü Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS Partisi, 1’ini ise İma takıv narod İTN’nin kazandığı gözüküyor. Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar GERB partisi ise 5. milletvekilliğini onların olmasını bekliyor.
Merkez Seçim Komisyonu’ndan gelen haberlerde „Hear-Niemeyer“ metodolojisine göre hesaplama yapan MSK şu anda 9 MIR Kırcaali’de 4 milletvekilliğini HÖH’ün kazandığı, 1 miiletvekilliğini ise İTN’nin kazandığını belirtiyor.
Bu durumda Bulgaristan’ın 46. Halk Meclisi’nde Mustafa Karadayı, Mukaddes Nalbant, Bayram Bayram ve Adlen Şevked yer alıyor. Eğer Karadayı Şumnu’yu seçerse Ardino’dan Pavlin Krıstev milletvekili olacak.
İma takıv narod İTN’nin de mecliste bir temsilcisi olacak. Eğer liste lideri Vasil Georgiev Ruse’den milletvekili olur ise, Kırcaali’den Georgi Çepişev milletvekili olacak.
GERB ise hala bir milletvekilliğinin kendilerine ait olacağını umuyor.
Sonuç olarak Bulgaristan’ın 46. Halk Meclisi’nde İTN’nin 65, GERB’in – 63, BSP’nin – 36, DB’ni – 34, HÖH’ün – 29 ve İzpravi se! Mutri vın! partinin – 13 milletvekili olacak.

olaybg.com