Ana Sayfa Mansetler Kırcali barajının taşmasına 9 santimetre kaldı, Studen Kladenets barajının taşmasına 40 (video)

Kırcali barajının taşmasına 9 santimetre kaldı, Studen Kladenets barajının taşmasına 40 (video)

1111
Paylaş

Arda boyundaki Kırcali ve Studen Kladenets barajları 24 saat gözetim altında. Vali Nikola Çanev, bugün saat 10.00 itibarıyla Kırcali barajının seviyesi taşma noktasının 9 santimetresine kadar yükseldiğini bildirdi. İçme sularının sağlandığı Borovitsa barajı seviyesi biraz alçalmıştır. Su seviyeleri bilgileri her iki saatte bir veriliyor. Çanev’in belirttiğine göre, endişe edilecek bir durum yok. Büyük barajlar gereken boş hacme sahip, taşma vanalarını açmaya gerek yok ve hidroelektrik santralleri türbinleri şu anda çalışmıyor.

24rodopi.com’un verdiği habere göre, Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsünün rakamlarında Arda havzasındaki dere ve nehir seviyeleri ve ana kollarından olan Vırbitsa ve Krumovitsa önümüzdeki birkaç gün boyunca yüksek kalacağı belirtiliyor.
Cuma günü Güney Bulgaristan’ın büyük bir kısmında kar yağışı bekleniyor. Bugün Kırcali ilinde yoğun yağış uyarısı yapıldığını hatırlatırız. Son 24 saatte, bölgedeki sekiz noktada 3 ile 10 L / m² arasında yağmur yağmıştır. İl Karayolları Yönetiminden yolların kış hava koşullarında açık oldukları bildirildi. Kapalı yol kesimleri ve trafik kısıtlılığı yok. Tüm yol kesimlerinde kar arıtma makinaları çalışmaktadır.

olaybg.com