Ana Sayfa Gündem Kırcali’de tefecilere polis baskını!

Kırcali’de tefecilere polis baskını!

823
Paylaş

Tefecilik nedeniyle gözaltına alınan Kırcalili grup para verdiği kişilere şiddet uyguluyormuş. Borçlulara fiziksel şiddet uygulayan tefeciler, alınan para ve faizleri zamanında ödemeyenlere iki kat, beş kat fazla ödeme cezası uyguluyormuş.
Bu bilgiler Emniyet Müdürlüğünün Kırcali’de gerçekleştirdiği operasyon sonrasında düzenlediği birfingde verildi.
Salı günü sabah saat 6’da yapılan tefeci operasyonunda üç kişi tutuklandı. Tutuklulardan ikisinin sabıka kaydı olup, hırsızlık ve gaspla suçlanıyor. Tutuklanan şahıslar 45 ile 50 yaş arasındadır. İki şahıs Borovets mahallesinde ikamet ediyor.
Yapılan operasyon esnasında evlerden birinde 30.000 BGN, altın, iki sahte 100 dolarlık banknot, bir gaz tabancası, çeşitli miktarlarda para transferleri belgeleyen belgeler, araç transferileri için belgeler ele geçirildi.
Baş Komiser Atanas İlkov ve Bölge Savcısı Jelyazko Stefanov, grup hakkında operasyonel bilgi aldıktan sonra yılın başında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Bölgede yaklaşık 50 kişi yasadışı kredi kurbanı oldu. Grup % 100 faizle kredi veriyormuş. Baş Komiser İlkov, “Verilen 3.000 BGN kredi zamanında geri ödenmediyse, bu tutar 6.000 BGN’ye yükseliyormuş. Yeni son teslim tarihine uyulmazsa, borç 15.000 BGN’ye yükseliyormuş.” diye belirtti.
Savcılar ve polis bu üç kişinin kurbanlarına ifade vermekten korkmama çağırısında bulundu.


Fotoğraflar: Emniyet Müdürlüğü