Ana Sayfa Gündem Kırcalili Petko Dyulgerov, Sofya’daki rüşvet olayı ile ilgili tutuklananlar arasında

Kırcalili Petko Dyulgerov, Sofya’daki rüşvet olayı ile ilgili tutuklananlar arasında

964
Paylaş

Başkent Mladost Belediyesinin eski belediye başkanı yardımcılarından Petko Dyulgerov, şu andaki Mladost Belediye Başkanı Desislava İvançeva ve yardımcısı Bilyana Petrova ile birlikte polis operasyonu esnasında tutuklanan üç kişiden biridir. Trud gazetesine göre, İvançeva’nın şu anki sekreteri, 2007’de başlayan ve 2011’de sona eren görevi sırasında Dyulgerov’un da sekreteriydi. Dyulgerov eski sekreteri aracılığı ile şu anki belediye başkanı ile tanışmış. İvançeva ve Georgi Kadiev’in „Normal Devlet“ partisi arasındaki sürtüşme sonrasında, belediye başkanı güvenilir insanlarından olmuş ve belediye binası koridorlarında, kendisine yol gösteren Petko Dyulgerov daha sık görülmeye başlamış.
Bir iş sahibinden inşaat izni için alınan 70 000 avro rüşvetten 14 000 avrosunu aracı olan Dyulgerov almış. Rüşvetin tamamı 250 000 avroymuş, ilk aşamasında ise 70 000 avrosu verilmiş.
Petko Dyulgerov, ikisi Sofya’da ve biri Kırcali’de olmak üzere üç daireye sahip. Arda nehri kıyısındaki şehirdeki taşınmazı 2009 yılında satın alınmış. Kırcali’de Dyulgerov daha tarım arazilerinin sahibi.
Fotoğraf: Blits Ajansı

olaybg.com