Ana Sayfa Gündem Kodlar deşifre edildi: Dogan devlette olup bitenler hakkında üst düzeyde bir forma...

Kodlar deşifre edildi: Dogan devlette olup bitenler hakkında üst düzeyde bir forma sahip, ancak HÖH hakkında bilgi eksikliği var

2267
Paylaş

Ahmed Dogan ile HÖH’ün MİB ve PG sürpriz görüşmelerini  24rodopi.com’dan İlhan Anday, Novini BG önünde şöyle değerlendirdi: “Dogan’ın sözlerini de, tutumunu da, hatta suskunluğunu da deşifre etme kabiliyetine sahip olanlara göre, HÖH’ün büyük şefinin devlette olup bitenler hakkında üst düzeyde bilgisi var; ancak çekinerek de olsa, Dogan’ın partide olup bitenler hakkında tam bilgisi olmadığını belirtiyorlar. Dogan, devleti sarsan skandallar hakkında tam bir bilgiye ve mükemmel bir analiz gücüne, bunlardan her zaman olduğu gibi HÖH yararına temettü elde etmek için atılması gerek adımlar bilgisine en üst düzeyde sahiptir.”
Giriş sözlerinde de, daha sonra ayrı ayrı konularda devam eden sohbetlerde de Dogan, ülkedeki durumu ele almış, ancak HÖH’ün bu A takımından daha sonra siyasi bir ceset haline gelebilecek kişileri de açıkça belirtmiş.
Gazeteciye göre: “Medyaların %100 yakalayamadığı olaylar gerçekleşiyor. Başbakanın konuşma yaptığı gün öncesinde Dogan ile konuşmaları olmuş olabilir. CEZ skandalı Boyko Borisov’u iktidardan indiremeyecek. Ahmed Dogan da bu görüşte.”
Anday daha: “Dogan, HÖH’ün amacı olan, erken seçim değil, hükümetin yeniden yapılandırılmasına götürecek olan devletteki skandallarda artış olacağını tahmin ediyor” diye belirtti.

Devletteki skandalların artması HÖH’ü hedefine yaklaştırıyor: Hükümetin yeniden yapılandırılması!

olaybg.com