Ana Sayfa Siyaset Lütvi Mestan, Başsavcılığa ve İçişleri Bakanlığına provokasyon ile ilgili suç duyurusunda bulundu

Lütvi Mestan, Başsavcılığa ve İçişleri Bakanlığına provokasyon ile ilgili suç duyurusunda bulundu

649
Paylaş

Bilgisayar korsanları bu akşam DOST partisi sitesini ele geçirdi ve Lütvi Mestan’ın partisinin kapandığını belirten bir not yazdı. Önümüzdeki günlerde Bulgaristan’da Türk etnik azınlığının tanınması için bir imza kampanyası düzenleyecek olan parti başkanı, bunun doğru olmadığını açıkladı.
Konuyla ilgili Lütvi Mestan şu mesajı paylaştı: „Bugün, 18 Mart, saat 18: 00’de tek medyamız – DOST parti web sitesi, güya benim adımdan DOST partisinin kapatıldığını iddia eden bir not düşen bilinmeyen kişiler tarafından ele geçirildi.
Sitemizin yöneticileri sahte mesajı birçok kez kaldırmasına rağmen, mesaj bir saniye sonra tekrar belirdi. Sürekli ziyaretçilerimizden özür dileyerek kesin önlemler aldık ve web sitesine erişimi tamamen kısıtlamak zorunda kaldık. Şartlardan dolayı bu önlemleri almak zorundayız. Elbette, provokasyonun tam olarak soruşturulmasında ısrar eden Başsavcı ve İçişleri Bakanına şikayet mektubumuza eklenecek olan sahte mesajın ekran görüntülerini de aldık.
Belli ki, Bulgaristan’daki bazı çevreler dün Plovdiv’de gerçekleştirilen Partinin Ulusal Konseyi toplantısında alınan kararlardan endişe duyuyor. Sizi temin ederim ki, bu kararlardan vazgeçmeyeceğiz ve cesaretle devam edeceğiz, provokasyonlar ise sadece doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor.
Başınızı eğmeyin! Devam ediyoruz!”
Olaybg.com