Ana Sayfa Gündem Lütvi Mestan: Kırcali ilindeki belediyeleri kazanacağız! Birçok belediye meclisi üyemiz ve belediye...

Lütvi Mestan: Kırcali ilindeki belediyeleri kazanacağız! Birçok belediye meclisi üyemiz ve belediye başkanlarımız olacak!

1182
Paylaş

DOST Partisi Başkanı Lütvi Mestan şunları beyan etti: “Yüksek hedeflerimiz var: Belediye başkanı seçimlerini kazanmak!” Ulusal turunun başında Mestan partisinin Kırcali ilinde ikinci sıraya yükseleceğini belirtti.
Olaybg.com’a DOST Partisinin verdiği bilgiye göre, partinin merkez yönetimi mart, nisan ve mayıs aylarında ülke genelinde üye ve yandaşlarıyla görüşmeler düzenleyecek.
16 Mart Cuma günü DOST Partisi Başkanı Lütvi Mestan, Başkan Yardımcısı Mehmed Hoca, partinin Kirkovo ilçesi koordinatörü Ferdun Halil, Krumovgrad ilçesi koordinatörü Berkant Hoca, Çorbaciysko bölgesindeki partİ üyeleriyle görüşmüşlerdir. Üç saat süren toplantı esnasında Mestan, mevcut siyasi durumun, mevcut hedeflerin ve partinin karşı karşıya olduğu görevlerin bir analizini sunmuştur. İlöe Koordinatörü Ferdun Halil, Kirkovo’daki parti yapılanmasının mevcut durumu ve yeni yerel kurullar oluşturma programını sunmuştur.
Yerel yapıların kararında, Kirkovo DOST partisi kolunun stratejik amacı yerel seçimleri – belediye başkanı ve Belediye Meclisinde çoğunluk, kazanmak olduğu belirtiliyor. Son millet mecclisi seçimlerinde Kirkovo ilçesinde DOST Partisine oy verenlerin sayısı 4 000 olduğu belirtiliyor.
Cumartesi günü, Kirkovo köylerinde 10 parti yapısının kurulması için halkla bir toplantı düzenlenmiştir. Yerel seçimlerde DOST Partisinin her yerleşim merkezinde belediye başkanı ve muhtar adayı ile katılacağı açıklanmış.
Lütfi Mestan, daha sık ziyaretlerine gelme sözünü vermiş. Bugün Mestan, Momçilgra’daki toplantıya katılacak, haftanın sonuna kadar ise Asenovgrad, Krumovgrad ve Çernooçene’deki toplantılarda yer alacak.
Gayri resmi bilgilere göre, Mestan, HÖH bölgeleri olarak bilinen bölgelerde seçimlerde başarı göstermeyi, önümüzdeki meclis seçimlerinde ise DOST’un “sağ” koalisyonda yer almasını hedef koymuştur.

olaybg.com