Ana Sayfa Gündem “Mestan” davasında yeni mahkeme kararı

“Mestan” davasında yeni mahkeme kararı

800
Paylaş

Yaşamını yitiren bebeğin babasının kefalet miktarı azaltıldı

“Mestan” davasında mehkeme yeni bir karara vardı. Ağır kazada yaşamını yitiren bebeğin babasının kefaleti Kırcali sulh yargıçları tarafından azaltıldı. Bu karar ise, Hüseyin Ahmed’in kefalet karşılığında serbest bırakılma kararına itiraz etmesinden sonra geldi. Ölen 6 aylık çocuğun babasının savcılık tarafından çocuğun ölümüne neden olmakla suçlandığı hatırlatıyoruz. Babaya karşı bu iddianame ise olay ile ilgili oto-teknik inceleme yapıldıktan sonra mahkemeye sunuldu. Temyizden sonra mahkeme kefalet miktarını 1000 leve azalttı. Bölge sulh hakimlerinin kararı nihaidir.
Kaza, 14 Nisan 2019’da Zagorasko köyü kavşağında Lütvi Mestan’ın uluslararası karayolu olan Kırcali-Makas-Gümülcine yolu trafiğine aracıyla katılmaya çalıştığı esnada gerçekleşti. Mestan Slınçogled köyünden Momçilgrad’a (Mestanlı’ya) gidiyormuş. Sonrasında Kırcaki’den Makas Sınır Kapısı yönünde hareket halindeki BMW aracı ile çarpışma meydana gelmişti. Ağır kazada BMW ana yoldan çıkıp 100 metre şarampole yuvarlandı. Kazada ailesiyle Kirkovo’ya giden altı aylık Ecrin bebek yaşamını yitirdi. Kazada bebeğin 9 yaşındaki kardeşi ve anne babası yaralandı. Olaydan Mestan sadece burkulmuş bilek ile kurtuldu.
Olaydan saatler sonra politikacı polis tarafından gözaltına alındı ve ihmal nedeniyle ölüme neden olmakla suçlandı. Savcılık iki kez ehliyetini aldı, ancak mahkeme tarafından kendisine iade edildi.
Mahkeme huzurna ise iki sanık çıkartılacak: Lütvi Mestan ve yaşamını yitiren bebeğin babası Hüseyin Ahmed.
Olaybg.com