Ana Sayfa TOP Osmangazi’den Bulgaristan’da Sünnet Şöleni

Osmangazi’den Bulgaristan’da Sünnet Şöleni

808
Paylaş

Osmangazi Belediyes‘nin katkılarıyla Bulgaristan‘ın Ribnovo köyünde gerçekleştirilen toplu sünnet şöleninde 120 cocuk erkekliğe ilk adımı attı.

Balkanlar ile tarihi kardeşlik ilişkilerini sürdüren Osmangazi Belediyesi, Müslüman Pomaklar’ın yaşadığı Ribnovo köyünde toplu sünnet şöleni tertipledi. Binlerce kişinin katıldığı şölende sünnet çocukları, rengarenk süslenmiş atlarla köy meydanında
gezdirildi. Şölene Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, Özel Kalem
MüdürüOrhan Mollasalih ve eski İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet İyibilir’in yanı sıra Bulgaristan’dan Germen Belediye Başkanı Minka Kapitanova, Bulgaristan Baş Müftüsü Mustafa Hacı Aliş, Blagoevrad Bölge Müftüsü Aydan Muhammed katıldı.

Türkiye‘den ve Bulgaristan’dan gelen hafız ve imam hatiplerin Kur’an-ı kerim tilavetinin ardından ilahiler ve dualar okundu. Osmangazi Belediyesi tarafından sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, Ribnovo’da Mirac kandili programının ardından toplu sünnet şöleni gerçekleştirdiklerini belirterek, „Burada yaşayan
soydaşlarımızla bir araya gelmekten çok mutluyuz. Kardeşlik duygularımızı pekiştirdik. Başta Başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Germen Belediye Başkanı Minka Kapitanova da Ribnovo’da daha önce böyle bir organizasyon yaşamadıklarını belirterek, „Osmangazi Belediyesi, düzenlediği iki güzel etkinlikle binlerce insanı burada buluşturdu. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Osmangazi Belediyesi’nin olduğu gibi bizim belediyemizin sembolü de çınar ağacı. Bundan sonra da ortak çalışmalarımız olacaktır“ diye konuştu.

Kaynak: AA