Ana Sayfa TOP Prof. Dr. Stoyan Dinkov: Türkiye, Bulgaristan’ı yok olmaktan ve tamamen yıkılmaktan kurtaracak.

Prof. Dr. Stoyan Dinkov: Türkiye, Bulgaristan’ı yok olmaktan ve tamamen yıkılmaktan kurtaracak.

662
Paylaş

24rodopi.com’un “Bulgaristan’da Bir Türk Neden Erdoğan’ı Seviyor” başlığı altındaki yayını ile ilgili Bulgar tarihçi ve yazar Prof. Dr. Stoyan Dinkov 24rodopi.com’a aşağıdaki yazısını göndermiştir:
““Bulgaristan’da Bir Türk Neden Erdoğan’ı Seviyor” başlığı altındaki yazıda benim söylediklerime de yer vermişsiniz, teşekkür ederim!
Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir siyasetçidir. Bu durumda, siyasi ve parti yandaşlığına yer yok, ancak büyük siyasetin objektif bir değerlendirmesine ihtiyaç var ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21. yüzyılın dünyanın en büyük liderlerinden biri olduğunu kanıtladı.
Bulgaristan her zaman kendi halkına karşı acımasız ve haksız bir devlet olmuştur. 1879’daki kuruluşundan bu yana, gerici, yaratılışçı, sömürücü, açgözlü, yozlaşmış ve çoğu zaman faşist, aynı zamanda yarım asır komünist ve sonra bir mafya olmuştur. Devlet hiçbir zaman halka karşı adil olmadı, oysa bizzat insanlara hizmet etmeli…
Böyle ülkeler yavaş yavaş ölüyor ve tarihten siliniyor, yüzlerce benzer örnek var. Her geçen gün Bulgaristan “devleti”nin hızlı bir şekilde ölmekte olduğuna daha çok inanıyorum. Bu dünyada ne kadar süre kalacağımı bilmiyorum, ama umarım bu çileli topraklarda doğan gelecek nesiller sadece Türkiye’nin bizi kurtarabileceğinin farkına varırlar. Bunu kendi ardımdan bırakabileceğim bir miras ve geleceğe dair inancım olarak söylüyorum. İnsan bir sonraki dakikada bile kendisine neler olacağını bilemiyor. Bu yüzden şimdi söylememde fayda var: Bulgaristan’ı yok olmaktan ve tamamen yıkılmaktan sadece Türkiye kurtaracak. Paylaşmak ve bilinmesini istediğim budur”.
Prof. Dr. Stoyan Dinkov