Ana Sayfa Gündem Rosenets parkında neler oluyor? Deniz dalgalı (fotoğraflar)

Rosenets parkında neler oluyor? Deniz dalgalı (fotoğraflar)

682
Paylaş

Yaklaşık 5.000 HÖH gençlik kolları aktivisti, partinin onursal başkanı Ahmed Dogan’ı desteklemek üzer Rosenets parkında düzenlenmeyi planlanan „kitlesel plaj“ eylemine katılmak üzere burada bulunmakta. Ülkenin farklı bölgelerinden gelen aktivistler HÖH şapkalarını takmış, bazıları ise Delyan Peevski’nin görüntüsünün bulunduğu tişörtler giymiştir. Hemen hemen hepsi koruyucu maske takıyor.
24rodopi.com’un verdiği bilgiye göre, Rosenets parkına ulaşmak üzere ülkenin farklı noktalarından kalkan ötobüsler var.
Aktivist ve milletvekillerini selamlayan HÖH Başkanı Mustafa Karadayı’da Rosenets parkına geldi. HÖH aktivistleri, Demokratik Bulgaristan partisi başkanı Hristo İvanov’un girişimi üzerine Rosenets Park kıyılarında yüzlerce lastik bot ile gitme eyleminin düzenlendiği 11 Temmuz Cumartesi günü Onursal Başkan Ahmed Doğan’ı desteklemek istediğinde bulunup parka geldiler.
Ancak Dogan’ın yazlığının yakınlarındaki deniz bu sabah oldukça dalgalı olmasından dolayı buraya bot ile yaklaşmak ve demir atmak mümkün değildi.
Facebook’ta düzenlenen „korunan bir plajda kitlesel yürüyüş“ eyleminin nedeni, eski Adalet Bakanının ve partisinin iki temsilcisinin bölgeyi koruyan Ulusal Güvenlik Servisi çalışanları tarafından plaja girmesine izin verilmemesidir.


Olaybg.com