Ana Sayfa Gündem Slavi poker oyunundan çekiliyor!  Dört partili iktidar dört hırsız, tek partili iktidar...

Slavi poker oyunundan çekiliyor!  Dört partili iktidar dört hırsız, tek partili iktidar tek hırsız demektir!

373
Paylaş

Devletin kasasında para kalmayınca, ülke yönetimini poker oyununa dönüştürmüş olan Dörtlü Koalisyon hükümeti partilerinin birlikteligi dağılıyor.
Yönetimde  yer alan Böyle Bir Halk Var (İTN) partisinin lideri, Bulgaristan’ın ünlü şövmeni ve pop-folk sanatçısı, ‘Slavi’ diye tanınan Stanislav Trifonov, bugün yaptığı duyuruda, Değişime Devam (PP) lideri ve koalisyon hükümeti başbakanı Kiril Petkov’un ‘farklı bir dış politika izlediğini’  ve ‘imzalanan koalisyon anlaşmasını ağır şekilde, acımasızca ve tek taraflı olarak ihlal ettiğini’ öne sürerek, koalisyon hükümetinden çekileceğini duyurdu.
Hala kuyruğu dik tutmakta olan koalisyon hükümeti başbakanı Kiril Petkov ise, yolsuzlukla mücadele komisyonunda reform yapmayı reddeden Böyle Bir Halk Var (İTN) partisi ortağın, milyarlarca levayı ele geçirmeye çalıştığını savundu.
Aynı zamanda Kiril Petkov, Dörtlü Koalisyon hükümetinin dağılması halinde, azınlık hükümetiyle yönetmeye hazır olduğunu, açıkladı.

***

Bulgaristan’ın 30 yıllık demokrasi tecrübesi, azınlık hükümeti  ile yönetmeye  hazırlanan Başbakan Kiril Petkov,  koalisyondan çekilen İTN,  pokerin sona gelmesi anlamına  gelmediğini, en azından, oyun sürecini  yöneten Amerikalı krupiyelerin, işlerin patlamak üzere olduğu şu günlerde,  buna izin vermeyeceğini, dört partili iktidar dört hırsız, üç partili iktidar üç hırsız, iki partili iktidarın da iki hırsız, yani  payın büyüyeceği beklentisi içinde olduğunu göstermektedir.

olaybg.com