Ana Sayfa Siyaset Son dakika: Boyko Borisov, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı

Son dakika: Boyko Borisov, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı

425
Paylaş

Erken seçimler düzenleninceye kadar istifa eden başbakan Boyko Borisov 1 günlük programı kapsamında Kırcaali’ye geldi. GERB partisinin bölgedeki seçim kampanyasını desteklemeye gelen Boyko Borisov’un vatandaşlarla buluşması, Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi’nde saat 18.30 itibaren gerçekleşti.
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin detaylarını ilk kez anlatan Borisov, „Erdoğan ile Bulgar Müslümanlarının iyi komşuluk ve dostluk köprüsü olması gerektiğini konuştuk. Kırcaali’de bu kadar çok yeni fabrikanın açılması tesadüf değil, „diye konuştu.
Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi’nde vatandaşlara hitap eden Boyko Borisov, „Türkiye’de büyük bir onurla karşılandım, çünkü birlikte göç sorununu çözdük“ dedi. Borisov, „Din adamları, öğretmenler gibi maaş alıyorlar ve hepsi aynı maaşı alırlar. Her yıl bütçemizden on milyonlarca leva, duygulara ve inanca saygı duyduğumuz için ve Müslümanlar ve Hıristiyanların barış içinde yaşaması için yatırım tutarı olarak ayrılır . Diğer taraftan, Bulgar vatandaşlarının huzurunu korumak için harika sınır muhafızlarımız ve harika ortaklarımız var. Son derece hoşgörülü bir etnik politika izliyoruz ve ileride de bu öyle de olacak, „diye konuştu.