Ana Sayfa TOP Stüdyoda soru: HÖH Başkanı değiştirilebilir mi?

Stüdyoda soru: HÖH Başkanı değiştirilebilir mi?

784
Paylaş

HÖH’ün komut kontrolünde yeni bir tutum havası esiyor …

24rodopi.com’dan İlhan Anday’a bTV radyosu programında, HÖH Başkanı Mustafa Karadayı’nın değiştirilip değiştirilmeyeceği sorusuna, “HÖH’ün komut kontrolünde yeni bir tutum havası esiyor. Dogan, partide meydana gelen her şeyle uğraşmak istemiyor, çünkü yıllardır sahada çalışmıyor, bunda da bir tür yaşam mantığı var. Hak ve Özgürlükler Hareketinin kurucusu yorgun, biraz da sıkılıyor ve sevdiği şeylerle ilgileniyor. Dogan, Karadayı ve ekibine, daha önce Lütvi Mestan’a vermediği kadar özgürlük verdi. Ancak sonuç olarak, Karadayı nekadar faal olursa olsun, çevresinde partiye eksi üzerine eksi getirenler var. Örneğin Merkez Faaliyet Bürosunda siyaset kazazedelerinden en az 5-6 isim sayabilirim. Bunların kendisinin kurtarılmaya ihtiyacı varken, HÖH’ü kurtarma yetkilerini üstlenmişlerdir. Tuhaf durum” diye yanıt geldi. Örnek olarak ise Yunal Lütvi ve Emel Etem isimlerini verdi.

Son günlerde parlamentoda yaşananlar sonrasında Boyko Borisov ve Ahmed Dogan arasında bir görüşme olasılığı olup olmadığı sorusuna Anday, bu iki liderin önemli konular hakkında her zaman telefonla görüşebileceğini, büyük olasılıkla geçen yazın sonunda ise bizzat görüşmüş olabilecekleri yanıtını verdi.

Gazeteci, HÖH Onursal Başkanının bu önemli anda siyasi sahnede görünme olasılığına ilişkin olarak şu cevabı verdi: “Parti gözle görülür bir şekilde çalışıyor, ama dahice hareket yok, karizma yok. Bir zamanlar HÖH’te yine skandallar ve bölgelerde kötü son duygusu vardı, ancak Dogan limuzine atlayıp, bir bölge turuna çıkardı, örneğin Cebel merkezinde güçlü bir konuşma yapardı ve „yürüş etnik Türkler seçim sandığına“ fenomeni meydana gelirdi. Bunun tekrar olamayacağından, HÖH’ün yeni bir vizyona ihtiyacı var. Dogan’ın dahiyane hamlasine ihtiyacı var.”

Karadayı’nın görevden alınma olasılığı hakkındaki soruya Anday, “Eğer HÖH’te Ahmed Dogan’a sadık iki kişi varsa, onlardan biri Karadayı’dır. Eğer HÖH’te arı kadar çalışan iki kişi varsa, bunlardan biri Karadayı’dır” diye yanıt verdi.

Olaybg.com