Ana Sayfa Gündem Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri 10 Kırcalili genci ücretsiz kabul edecek

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri 10 Kırcalili genci ücretsiz kabul edecek

506
Paylaş

Türkiye’nin Dumlupınar Üniversitesi, Kırcali bölgesini yetiştirdiği uzmanlarla destekleyecek, öğrenimleri ise tamamen ücretsiz olacak. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, bölgeden 10 öğrencinin 4 yıl boyunca Kütahya’nın Dumlupınar Üniversitesi’nde ücretsiz olarak eğitim görmesini önermiştir.
Bu iyi haber ise, yerel yönetimin ve Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman’ın kardeşlik protokolü imzaladığı Tavşanlı’dan geldi.
24rodopi.com önünde Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman şunları paylaştı: “Kirkovo ve Tavşanlı’nın ortak girişimlerinin, sosyal yaşamın farklı alanlarında deneyim ve bilgi alışverişinin olumlu ve gerçek sonuçlar vereceğine, hem belediyemizin hem de Tavşanlı sakinleri tarafından takdir edileceğine inanıyorum. Ticari ilişkilerimizde bile görünür bir etkinin olacağına inanıyorum. İmza töreni sırasında Kütahya Üniversitesi Rektörü bize güzel bir sürpriz yaptı. Sayın Mustafa Güler’le birlikte sonbaharda Kirkovo’yu ziyaret eden Sayın Yüksel Kara’nın gençlere ücretsiz üniversite eğitimi sunmak için önerisi vardı. Rektör, bunun karara bağlandığını açıkladı. Kırcali ilinden 10 genç, Dumlupunar Üniversitesi’nde 4 yıl boyunca ücretsiz eğitim görecek. Anabilim dalları belirlenme aşamasında, ancak seçim oldukça geniş. Kütahya’da 50.000 üniversite öğrencisi öğrenim görüyor”.
1974 yılında kurulan Dumlupunar Devlet Üniversitesi’nin 3 enstitüsü, 10 fakültesi ve 2 yükseköğretim kurumu vardır. Üniversite rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’dır.
Olaybg.com