Ana Sayfa Gündem ÜNLÜ TÜRK DİZİLERİNDE OYUNCULUK YAPAN BULGARİSTAN GÖÇMENİ: GÜNAY BAŞARAN

ÜNLÜ TÜRK DİZİLERİNDE OYUNCULUK YAPAN BULGARİSTAN GÖÇMENİ: GÜNAY BAŞARAN

1562
Paylaş

Kurtlar Vadisi Pusu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Çukur, Arka Sokaklar, Poyraz Karayel gibi birçok ünlü dizide oyunculuk yapan Günay Başaran ( DJ Milko) 5 mart 1987 yılında Bulgaristan’ın Haskovo kentinde dünyaya gelmiştir. İlköğretimi, Nikola Yonkov Vaptsarov İlköğretim Okulu’nda tamamladı.

Ailesi ile birlikte Bulgaristan’dan, anavatanı Türkiye’ye göç ederek, Gebze’ye yerleştiler. 2018 yılında Türk vatandaşı oldu. Lise öğrenimini Gebze’de tamamladı.

Şu anda Almanya da yaşadığını aktaran Djmilko, ‘Sağlık her şeyden önemli. Türkiye’de aşının yapılmaya başlanmasıyla umutlarımız arttı. Umarım yakın zamanda pandemi öncesinde yaptığımız gibi Bulgaristan’dan Almanya’ya, İstanbul’dan Bodrum’a eğlence mekânlarını tekrardan dolduracağız. Hepimiz o günleri bekliyoruz’ diye konuştu.

Günay Başaran (DjMilko) evde kaldığı süreci de boş geçirmemeye çalışıyor. Birçok projesi için çalışmalarını sürdüren DjMilko, ‘Her ne kadar evde olsak da bir şekilde işlerimize devam ediyoruz. Yeni projeler üzerine çalışmalarımı sürdürüyorum. Ayrıca birçok DJ gibi ben de dinleyicilerime internet üzerinden ulaşmaya çalışıyorum. Tabii ki gerçeğinin yerini tutmuyor ama her şeye rağmen bu zor günlerde güzel geliyor’ ifadelerini kullandı.

 

2005 yılında kendi organizasyonlarını düzenleyerek DJ’liğe ilk adımını attıktan sonra kendini geliştirerek profesyonel müzik yaşantısına başladı. Bulgaristan, Almanya, İstanbul ve Bodrum’da DJ olarak çalıştı.

Kısa bir oyunculuk eğitimi aldıktan sonra, 2015 yılından itibaren çeşitli reklam filmlerinde, birçok dizi ve sinema filmi projesinde rol almıştır. İlk dizi deneyimini 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu ile yaşayan Günay Başaran’ın (DJ Milko) yer aldığı dizi ve filmler aşağıda belirtilmiştir:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV)

Paramparça (Star TV)

Poyraz Karayel (Kanal D)

Makas Filmi (Trt1)

Ölene Kadar (ATV)

Filinta (Trt1)

Oldu mu Şimdi? (Sinema Filmi)

Kurtlar Vadisi Pusu (Kanal D) Yeter (ATV)

Çukur (Show TV)

Lise Devriyesi (Trt1)

Siyah Beyaz Aşk (Kanal D)

Bizim Hikaye (Fox TV)

Can Evim (ATV)

Arka Sokaklar (Kanal D)

Hep Yek 4 (Sinema filmi)

 

Kaynak: Adanaajans