Ana Sayfa Gündem Vasil Bojkov Birleşik Arap Emirlikleri’nde tutuklandı

Vasil Bojkov Birleşik Arap Emirlikleri’nde tutuklandı

1709
Paylaş

En zengin Bulgar olarak gösterilen Vasil Bojkov, Birleşik Arap Emirlikleri’nde tutuklandı.
Başsavcı İvan Geşev’in bildirdiğine göre, Interpol tarafından aranan Bulgar işadamı Vasil Bojkov tutuklandı. Geşev, ülkeye iade edilmesi beklendiğini, ancak zamanı BAE’deki mevzuata bağlı olduğunu söyledi.
Savcılığa göre, Milli Piyango ve benzeri oyunların sahibi organize bir suç grubunun elebaşıydı. Savcılık, şirketlerinin kumar oynlarından devlete 750 milyon dolar borçlu olduğunu söyledi.
Aylar önce Bojkov’un ortakları yasa dışı uygulamalar hakkında sansasyonel açıklamalar yaptı, son günlerde ise Savcılık Bojkov’un ofislerinde eylem yürütüyor. Tsvetomir ve Boyan Naydenov ile savaşında Bojkov’un tarafını tutan medyanın çoğu bugün ona karşı. Tsvetomir Naydenov bTV’nin sabah programında Bojkov’un reşit olmayan kızlar da dahil olmak üzere kadınlara tecavüz ettiğini açıkladı.
Nove Holding Başkanı Vasil Bojkov’un 29 Ocak’ta Interpol’den kırmızı bülten ile aradığını hatırlatırız. Bojkov 7 suç ile suçlanıyor. Suçlamalar ise suç grubuna elebaşı olma, zorlama, gasp, bir memura rüşvet verme, görevliyi suç işlemeye teşvik ve daha iki suç eylemi yönündedir.
Olaybg.com