Ana Sayfa Gözlemci VİDEO: Pasaport Şubesi önünde: Daha hızlı çalışılıyor, ancak diğer belediyelerde de ekspres...

VİDEO: Pasaport Şubesi önünde: Daha hızlı çalışılıyor, ancak diğer belediyelerde de ekspres işlemler kabul edilmeli!

867
Paylaş

Kırcali Pasaport Şubesi önünde hava hala sıcak ve hareketli. Uzatılmış çalışma saatlerinden sonra, bekleyen insan kuyruğu hala var, ancak bazılarının iddia ettiği gibi, biraz daha hızlı ilerlediği gibi görünüyor.
Türkiye’den gelen genç bir bayan, “Bir değişiklik var, işlemler daha hızlı ilerliyor. Böyle daha iyi” diye belirtiyor.
Yaşlı bir adam, “Cuma günü oğlumun Almanya’ya gitmesi gerekiyor, uçak bileti aldık. Bekliyoruz ve ekspres işlem için 300 BGN ödedik. Ancak şimdi Cuma öğleden sonra için bir numara alabildik. Muhtemelen Pazar veya Pazartesi seyahat etmesi gerekecek” diye belirtiyor.
Kuyrukta bekleyen insanlar, “Yılın başından beri Ağustos ayında bir yoğunluk olacağını biliyorlar. Daha o zamanda bazı önlemler almaları gerekiyordu” diye belirtiyor ve şu değişiklik önerisinde bulunuyorlar: “Ben Krumovgrad’danım, orada üç günlük ekspres işlemler yapılmıyor. Cebel, Ardino ve Momçilgrad’da da yok. Herkes buraya geliyor. İki aylığında burada sadece ekspres işlemlerin kabul edilmesi iyi olurdu. Ben işlemler için 300 lev ödedim, başkaları normal süreli işlemler için daha az bir ücret ödemiş, ancak ben de bekliyorum. Momçilgrad, Cebel ve diğer ilçelerde de ekspres işlemler yapılmalı”.
Uzatılan çalışma saatlerine ek olarak, Kırcali’deki „Bulgar Kimlik Belgeleri“ sektörü artan talep nedeniyle 15 Ağustos Cumartesi günü 07:30-18:30 saatleri arasında da çalışacak.

Olaybg.com