Ana Sayfa Edebiyat Yetenekli bir göçmenimiz, öyküleriyle Türkiye’de başarıdan başarıya koşuyor

Yetenekli bir göçmenimiz, öyküleriyle Türkiye’de başarıdan başarıya koşuyor

1460
Paylaş

Batuhan, “Yirmi yaşında, belki de haddinden fazla hırslı bir gençken, her şey burada, bir öyküyle başladı” diye belirtiyor.
Yetenekli göçmenimiz yazdığı öykülerle Türkiye’de başarıdan başarıya koşuyor. Batuhan Aşıktoprak’ın ailesi Ardino’nun Ömeroğulları mahallesinden göç etmiştir. Batuhan 29 Kasım 1994 tarihinde Bursa’da doğmuştur. 2017 yılında Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olan Batuhan Aşıktoprak, Varlık, Notos ve Peyniraltı gibi Türkiye’nin en prestijli edebiyat dergilerinde öyküler yayınlamaya başladı.
Varlık dergisinin, kurucusu Yaşar Nabi Nayır adına düzenlediği geleneksel edebiyat yarışmasının bu yılki öykü dalındaki birincilik ödülüne, sekiz bölümden oluşan “Kurdun Postu” öyküsüyle Batuhan Aşıktoprak layık görüldü.
Batuhan Aşıktoprak, „Yirmi yaşında, belki de haddinden fazla hırslı bir gençken, her şey burada, bir öyküyle başladı. Yirmidördümdeyim şimdi ve yine burada devam ediyor. “Kurdun Postu” adlı dosyam, 2019 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne değer görüldü. İlk öyküden bu yana hikâyemin bir parçası olan herkese teşekkür ederim“ diye belirtiyor.
Olaybg.com