Ana Sayfa Gündem Zvinitsalı işadamı canice katledildi!

Zvinitsalı işadamı canice katledildi!

1885
Paylaş

Zvinitsa köyünden bir erkek Elhovo’da canice katledildi. 42 yaşındaki Salif Tefik yıllardır ticaret yaptığı sınır kasabasında yaşıyordu. Rodoplunun yol kenarında bir işletmesi var.
Katliyam Perşembe akşamı gerçekleşti. Salif’in cesedi 15 bıçak yarası almış şekilde bulundu. Cinayeti işlediği suçlamasıyla 19 yaşındaki Stoyan B. tutuklandı. Gencin annesi Kırcalili işadamının tesisinde çalışıyormuş.
Zvinitsa köyü sakinleri 24rodopi.com önünde şunları paylaşıyor: “Salif’in cenaze töreni 4 Nisan Cumartesi günü yapıldı. Şok olduk. Nadiren köye gelirdi. Burada bir evi var, ama tüm ailesi işinin bulunduğu Elhovo’da yaşıyordu. Üç çocuğu var.”.
19 yaşındaki Stoyan B. 72 saat için gözaltına alınmıştır, Yambol’daki Savcılık, duruşma öncesi tutukluluğuna devam edilmesini talep edecek.
Monitor ve Blits gazeteleri, “Acımasız cinayetten tutuklanan 19 yaşındaki Elhovo sakininin annesi, başlangıçta suçunu itiraf ederek oğlunun suçunu gizlemeye çalışmıştır” diye yazıyor.
Stoyan B., 2 Nisan günü saat 23.30’da ebeveynlerin sınır kasabasında ikamet ettiği adresten 112 acil numarasına bir mesajdan sonra tutuklandı. Olay yerine geldiklerinde polisler, Stoyan ve annesi Tanya’nın birkaç yıldır yanında çalıştıkları Salif’in 15 yerinden bışaklanmış cansız bedenini buldular. Onlarla birlikte, tartışma esnasında evlerinin ikinci katında olduğunu ve ayrıntıları bilmediğini söyleyen kocası da vardı.
Genç Elhovo’dan Yambol’a giden yola yakın bir tarlanın ortasında bulundu. Genç tanıklık etmeyi reddetti ve duruşma öncesi 72 saatlik gözaltına alındı.
Yambol Bölge Savcısı Doyçin Doyçev, mahkemenin kendisini kalıcı olarak parmaklıklar ardında bırakmasını, ancak bunun Salı günü gerçekleşmesi beklendiğini belirtti. Suç mahallinden birkaç bıçak ele geçirildi ve en ağırları boyun ve kafada olan Salif’in vücuduna 15 yerinden bıçaklamak için hangisinin kullanıldığı uzmanlar raporundan sonra belli olacak.
Cinayet Elhovo’nun gündemine yerleşirken, Tanya ve Salif arasındaki ilişkinin bir kamu sırrı olduğu da ortaya çıkıyor. Kadın, ana müşterilerinin Türk kamyon şoförleri olduğu kurban Salif’in yol kenarındaki bir tesisinde çalışıyordu. Katil ve kurban arasındaki anlaşmazlığın nedeni henüz açıklığa kavuşturulamamıştır. Tutuklanan gencin sabıka kaydı, uyuşturucu bağımlılığı yok, ancak kötü davranışları var.
Fotoğrafta: Gözaltına alınan Stoyan kurbanının arabasının önünde poz verdi.
Olaybg.com